Akce a projekty pro veřejnost

Aplikační centrum BALUO

Aplikační centrum BALUO je ve střední Evropě jedinečný vědeckotechnický park zaměřený na prevenci onemocnění moderní doby a podporu pohybové aktivity a zdravého životního stylu. Komplex, slavnostně otevřený 11. 11. 2016, tvoří moderně zařízené diagnostické studio tělesné kultury, testovací bazény vybavené systémem pro sledování a analýzu pohybu plavce, testovací hala s geolokačním systémem, který umožňuje sledovat a dále rozebírat pohyb sportovce v prostoru, menší testovací hala s lezeckou stěnou a velkou trampolínou, nejmoderněji vybavené fitness centrum, pohybová studia nebo lyžařský trenažér. Jako klienti centra můžete nejen využívat nabízených služeb a aktivit, zároveň se ale také anonymně účastníte výzkumu, který sleduje a vyhodnocuje efekt zdravého a aktivního životního stylu na vybrané ukazatele zdraví. Roční registrační poplatek činí 1250 / 950 Kč. Více o členství v AC BALUO a také o centru na www.acbaluo.cz

Sledujte a porovnávejte svou pohybovou aktivitu

Pokud jste aktivní, nebo jste se s pohybem rozhodli začít, potřebujete nástroj, který vás bude sledovat a nabídne Vám i něco navíc. Staňte se jedním z uživatelů systému Indares.com. Systém byl vytvořen odborníky na pohyb z Fakulty tělesné kultury, používají ho lidé z různých koutů světa a kromě toho, že se využívá při mezinárodních výzkumných projektech, jej můžete používat i vy k vedení svého sportovního deníku. 

Popularizační akce

Naše fakulta se pravidelně zapojuje do popularizačních akcí, jako jsou Veletrh vědy a výzkumu (pořádaný v polovině v června) nebo Noc vědců (poslední pátek v září), kdy mohou zájemci z řad široké veřejnosti nahlédnout pod pokličku vědecko-výzkumné činnosti na fakultě. Popularizační formu má také třeba doprovodný program dnů otevřených dveří. Oblíbená jsou zejména různá diagnostická měření, například tělesného složení nebo hodnocení došlapu chodidla, která mohou návštěvníci zdarma absolvovat, zejména u dětí pak bodují aktivity ze světa lidí s handicapem, jako jízda na sportovním vozíku nebo boccia (paralympijská obdoba pétanque). 

Fakulta rovněž pravidelně připravuje program pro studenty Dětské univerzity UP