Vedení FTK informuje – 24. 10. 2018

Foto: Michal Vorlíček
středa 24. říjen 2018, 15:55 – Text: Martin Višňa

Možná to někoho vyděsí, ale na následujících řádcích najdete zmínky nejen o událostech těchto dní, ale už i o Vánocích nebo o konci kalendářního roku, protože ať chceme, nebo ne, jsou již za dveřmi. Co nás nicméně čeká dříve a je třeba to zmínit hned v úvodu, je změna času v noci ze soboty na neděli – čas se posune o hodinu zpět, tak ať někde zbytečně dlouho nečekáte… Příjemné čtení fakultních novinek.    

 

Konferenční výprava v Londýně

Hned třináct našich zástupců v čele s proděkanem Michalem Kudláčkem se v uplynulých dnech zúčastnilo kongresu ISPAH (International Society for Physical Activity and Health) a výročního mítinku HEPA Europe v Londýně. Na kongresu, kterého se zúčastnilo na 1100 účastníků ze 65 zemí, byl mimo jiné představen globální akční plán pohybové aktivity do roku 2030 Let’s Be Active: Everyone, Everywhere, Everyday, jehož základní myšlenky představuje toto video, plán si pak můžete projít zde. Naši odborníci se aktivně prezentovali zejména prostřednictvím e-posterů, výsledky své práce představila například Jana Pelclová, Aleš Gába nebo Adam Šimůnek, a nechyběli ani mezi účastníky pracovních skupin během mítinku HEPA Europe. Na londýnské události proběhla také pracovní setkání organizačního týmu konference ISBNPA, která se pod hlavičkou naší fakulty uskuteční v roce 2019 v Praze.

 

100 let spolu

Univerzita Palackého se významně podílí na olomouckých oslavách 100. výročí vzniku Československé republiky, které jsou připraveny na závěr tohoto týdne. Pod univerzitní taktovkou se v hlavní den oslav, tedy v sobotu 27. října, na Horním náměstí uskuteční například Československý vědomostní kvíz nebo vystoupení sboru Ateneo, celý sobotní program odstartuje rozcvička s naší doktorandkou Eliškou Roubalovou a po poledni proběhne módní přehlídka iniciativy UP Bike, kterou garantují Jana Hoffmannová a Luděk Šebek z katedry rekreologie. Kompletní program oslav je k dispozici na 100.olomouc.eu.

 

Lákáme uchazeče

V době psaní těchto řádků je v plném proudu největší veletrh pomaturitního vzdělávání u nás, brněnský Gaudeamus, na němž samozřejmě na patrovém „stánku“ Univerzity Palackého nechybějí ani zástupci naší fakulty, kteří lákají budoucí maturanty a další uchazeče ke studiu u nás. Při této příležitosti je záhodno upozornit, že elektronickou přihlášku mohou zájemci podat už od 1. listopadu, ti dosud nerozhodnutí se k nám mohou přijet podívat na Den otevřených dveří, který se uskuteční v pátek 7. prosince.

 

International Teaching Week

Brazílie, Čína, Írán, Kolumbie, Turecko a USA, to je výčet zemí, odkud pocházejí lektoři, se kterými se budete moci setkat na naší fakultě během třináctého International Teaching Weeku. Ten se uskuteční ve dnech 5. až 9. listopadu. Rozvrh, profily vyučujících a další informace budou brzy k dispozici na stránce ITW.

 

APA v Bruselu

Centrum APA bude jednou z organizací, které budou v Evropském parlamentu v Bruselu prezentovat oblast aplikovaných pohybových aktivit a činnosti a projekty s nimi spojené a realizované v České republice. Prezentace se uskuteční ve dnech 19. až 23. listopadu pod záštitou europoslankyně Olgy Sehnalové.

 

Z akademického senátu

Akademický senát FTK UP na svém říjnovém zasedání probíral a schválil Plán realizace strategického záměru vzdělávací a tvůrčí činnosti FTK UP na rok 2019, na přetřes přišly také záměry studijních programů, zejména se senátoři bavili o záměru programu zaměřeného na psychomotorickou terapii. Děkan Michal Šafář senátorům představil také novinky v přípravách nového mzdového tarifu a proděkan Zbyněk Svozil přítomné seznámil s novinkami z Rady vysokých škol.

 

Státnicový deadline

Studenty závěrečných ročníků, kteří se chystají obhajovat své diplomové práce a absolvovat státní závěrečné zkoušky v zimním termínu, upozorňujeme, že se pomalu, ale jistě blíží deadline pro odevzdání prací a podání přihlášek ke zkouškám. Tímto deadlinem je 20. listopad.

 

Hodnocení neakademiků

Vedoucím pracovišť připomínáme, že do konce listopadu je třeba vyhotovit a odevzdat na personálním oddělení hodnocení neakademických zaměstnanců fakulty.

 

Úspěšní sportovci

Do 30. listopadu také mohou vedoucí pracovišť podávat na sekretariátu děkana návrhy studentů, kteří v letošním roce dosáhli sportovních úspěchů, k ocenění děkanem fakulty.  

 

Volno v závěru roku

Pro naplánování dovolené v závěru roku se budou jistě hodit následující termíny: na čtvrtek 27. a pátek 28. prosince bude vyhlášeno volno děkanské, na 31. prosince pak volno rektorské.

 

Konec Coursewaru

K dlouho dopředu avizovanému ukončení provozu systému Courseware dojde k 31. říjnu. Veškerý vzdělávací obsah byl podle sdělení CVT převeden do systému Moodle, který se bude na univerzitě nadále používat.

 

Nabídka pobytů v Izraeli

Izraelské ministerstvo zahraničních věcí nabízí zájemcům možnost absolvovat studijní pobyt nebo letní kurz hebrejštiny v Izraeli. Termín pro odevzdání přihlášek je 22. listopad, podrobnosti jsou k mání tady

 

Nabídka seminářů

Nejen studentům naší fakulty nabízíme možnost absolvovat několik odborných seminářů pořádaných v rámci projektu Moderní trendy ve vzdělávání v pregraduální přípravě budoucích pedagogických pracovníků na Univerzitě Palackého v Olomouci. Ve dnech 30. října a 6. listopadu je to například kurz E-bezpečí garantovaný Jiřím Novotným, na němž si účastníci osvojí základní principy ochrany soukromí na internetu (bližší info).  Ve třech termínech v listopadu je pak možné například zúčastnit se v Aplikačním centru BALUO praktického semináře Aquaerobic, kde se studenti seznámí s metodami zvyšování kondice ve vodním prostředí, tento kurz garantuje Hana Pernicová (bližší info). 

 

Aktivní v každém věku

Již potřinácté se v úterý 30. října koná odborný seminář zaměřený na pohybové aktivity a aktivní životní styl seniorů Aktivní v každém věku, který připravují Julie Wittmannová a Iva Klimešová. Účastníci z řad sociálních pracovníků, fyzioterapeutů, ale i samotných seniorů se tentokrát mohou těšit mimo jiné na cvičení pro mozkové hemisféry, taneční lekce Na lidovú notečku nebo přednášku o smoothie. Více na stránce semináře.

 

Paralympijská Dětská univerzita

Do Aplikačního centra BALUO ve středu 31. října opět zamíří studenti Dětské univerzity. Pracovníci a studenti katedry APA pro ně připravili program, během něhož nahlédnout do světa pohybových aktivit sportovců s postižením.

 

Setkání s Davidem Rozehnalem

Fanoušci fotbalu, ale nejen oni, by měli zbystřit. Pozvání projektu Univerzita pro sport přijal bývalý fotbalový reprezentant, hráč Sigmy Olomouc a několika klubů z předních světových fotbalových lig David Rozehnal. Setkání s ním se v rámci cyklu Za oponou uskuteční v pondělí 12. listopadu od 18 hodin na NC 518. (FB událost)

 

Punče pro ranou péči a Centrum APA

Už se stalo příjemnou tradicí, že na začátku adventu porušíme všechna možná zdravotní doporučení a sejdeme se u benefičního punče na stánku Dobrého místa pro život na olomouckých vánočních trzích. Nejinak tomu bude i letos – punčování s naší fakultou se uskuteční v pondělí 26. listopadu. Jako v minulých letech prodejem punče podpoříme olomoucké Středisko rané péče a nově také naše Centrum APA. Nebudou chybět muzikanti a také další doprovodný program, o který se katedra APA postará už od 10. hodiny dopolední.

Kromě punčů se později, ve čtvrtek 13. prosince, uskuteční tradiční setkání zaměstnanců naší fakulty alias Vánoční řízek.

 

Listopadová Větrání

Naše série výletů Větrání pro všechny příznivce pěší turistiky (byť s omezenou kapacitou jednotlivých putování) pokračuje i na podzim. Na listopad jsou připraveny dva výlety: v sobotu 3. listopadu mohou zájemci vyrazit na Oderskou výpravu mezi Odrami a Suchdolem nad Odrou, v sobotu 17. listopadu pak na putování Konickem ze Stražiska do Konice. Podrobnosti k výletům jsou k mání na vetrani.upol.cz.

 

Přespolní běh zná své vítěze

Jednačtyřicátý ročník Přeboru UP v přespolním běhu má stejné vítěze jako ten loňský kulatý – mezi ženami byla nejrychlejší Barbora Kopřivová z pedagogické fakulty a mezi muži Pavel Hladík z fakulty přírodovědecké. Kompletní výsledky, reportáž a fotogalerie jsou k prohlédnutí v archivu fakultních akcí. Do konce kalendářního roku nás pak čeká ještě jedno přebor, v halové atletice. Studenti jej pod vedením Vítězslava Pruknera z katedry sportu připravují na středu 5. prosince.

 

University Shields porazili mistra

Zatímco první výjezd univerzitním hokejistům University Shields Olomouc v Plzni nevyšel, ve druhém domácím zápase na konci minulého týdne porazili úřadující mistry Evropské univerzitní hokejové ligy UMB Hockey Team Banská Bystrica 4:3. Report ze zápasu si můžete přečíst na webu klubu. V nejbližších dnech čeká Shields výjezd do Trenčína (30. října) a doma v Uničově se představí v neděli 4. listopadu, kdy se postaví právě proti Akademikům Plzeň.

 

Máte novinku, která by se v příštích aktualitách mohla objevit, nebo se vaše pracoviště podílí na zajímavé akci? Dejte vědět: pište Martinu Višňovi nebo klepejte na dveře NA 213.

 

předchozí aktuality >>