Licenční kurz Plavání – plavčík

Ilustrační foto: Martin Višňa
Pondělí 8. duben 2019, 8:00 – Text: CŽV FTK UP

Fakulta tělesné kultury nabízí zájemcům z řad svých studentů a absolventů možnost absolvování licenčního kurzu Plavání – plavčík.

Odborný garant

doc. PhDr. Zbyněk Svozil

T: +420 585 636 111

E: zbynek.svozil@upol.cz

Organizační garantka

Bc. Hana Wittková

T: +420 585 636 366

E: hana.wittkova@upol.cz

Termín

Zahájení kurzu 30. 4. 2019 v 14.40 hod., AC BALUO, FTK UP, tř. Míru 117, Olomouc.

Zakončení kurzu 1. 5. 2019.

Přihlášky

přes Portál CŽV UP >> ZDE <<

Kurz se zaměřuje na odbornou přípravu plavčíků. Zabývá se požadavky, taktikou, speciální plaveckou a potápěčskou průpravou a přípravou zejména pro záchranné akce. Dále je zaměřený na prevenci nehod a tonutí a aktivní zvládnutí první pomoci. Speciální plavecká průprava pro záchranu tonoucích je zaměřena na vnášení, šlapání vody, plavání na boku a na zádech, skoky do vody využívané k záchraně tonoucích, plavání ve stižených podmínkách a dopomoc unavenému plavci.