Den otevřených dveří

Den otevřených dveří je možnost dozvědět se o svém možném budoucím studiu na naší fakultě co nejvíce informací a ulehčit si tak rozhodování, jestli si k nám přihlášku podat.

Jak takový den otevřených dveří na naší fakultě vypadá?
Nečekejte, že odejdete pouze s letáčkem nebo poznámkami k vybranému oboru.
Dny otevřených dveří koncipujeme následovně:

  • během informačních bloků vás zástupci vedení fakulty seznámí s obecnými informacemi nejen ke studiu, ale i k životu v Olomouci,
  • podrobnější informace k vybranému oboru pak podají zástupci, pedagogové nebo studenti garantujících kateder,
  • pestrý doprovodný program vám umožní dozvědět se, čím vším se pracovníci fakulty zabývají, a leccos z toho si budete moci také vyzkoušet.

Termíny následujících Dnů otevřených dveří jsou stanoveny na pátek 6. prosince 2019 a sobotu 18. ledna 2020

Program Dne otevřených dveří

Informační bloky za přítomnosti vedení fakulty proběhnou v 10:00, 11:00 a 12:00 hodin v konferenčním sále Aplikačního centra BALUO a dozvíte se na nich nejen následující informace:

  • prezentace základních informací o studiu,
  • systém a formy studia,
  • zabezpečení studia (ubytování, stravování, podpora studia),
  • studium v zahraničí,
  • přijímací zkoušky (talentová přijímací zkouška, test obecných studijních předpokladů SCIO, ústní pohovor),
  • promítání videa a prezentace Olomouce jako univerzitního města studenty FTK UP.

Doprovodný program

V prostorách Aplikačního centra BALUO a Centra kinantropologického výzkumu jsme pro vás kromě prezentací studijních programů a možností zahraničních studijních pobytů připravili řadu popularizačně-vědeckých či sportovních aktivit.

Analýza pohybu pomocí Vicon Vantage

Vicon Vantage je moderní "motion capture" systém, který slouží k analýze pohybu ve 3D prostoru. Výzkumné i praktické využití najde ve sportovní biomechanice, kde přesná analýza pohybu umožní např. vyladění maximálního sportovního výkonu či naopak pomůže zabránit zranění, ale také v klinické biomechanice, kde umožňuje velmi přesně analyzovat efekt různých chirurgických zákroků a rehabilitačních postupů, účinky ortéz, vložek do bot, protéz apod.

Eye-tracker

Zařízení, sloužící ke sledování pohybů lidského oka a analýze vizuálního vnímání. Eye-tracker dokáže sledovat různé časoprostorové atributy chování očí, např. kam a jak dlouho se člověk dívá. Uplatnění tohoto zařízení se v různorodých oblastech jako je např. sportovní trénink, analýza sportovního výkonu, marketing nebo letectví.

Test motorického výkonu

Pomocí dotekového panelu test sleduje jemnou motoriku prstů a pohyb rukou a paží a je součástí Vienna test system. Současně lze z výsledků usuzovat na celkové psychomotorické tempo, schopnost zvládat zátěž a vlastnosti kognitivních procesů. Baterie Vienna se často používá v dopravní psychologii, ale také při výběru vhodných osob pro výkon práce v zátěži, např. u záchranných složek či v armádě.

Chill out zóna

Příliš mnoho informací? Najděte si svůj sedací pytel a pohodlně sledujte videa jednotlivých studijních programů. V hlavní roli najdete naše studenty, kteří vám pomůžou v rozhodování, který program je pro vás ten pravý. Mimo jiné se dozvíte z jakých předmětů a kurzů se váš vysněný program skládá a také přiblíží následné uplatnění po jeho absolvování.

Hala plná sportu *

Zde najdeš prostor nejen pro všechny druhy míčových sportů a sportovních her, ale můžeš si vyzkoušet, jak funguje náš geolokační systém pro detekci pohybu hráčů na hřišti. Speciální vesta s malým senzorem komunikuje se snímači pohybu a následně vidíš, jak se pohybuješ v prostoru například při florbalu, basketbalu na vozíku nebo fotbalu.

Rekre hala aneb lezu na Vrchol! *

Vyzkoušejte naši vnitřní lezeckou stěnu, na které je připraveno přes třicet cest s různou obtížností. Nemusíte se bát, zkušení instruktoři dohlédnou na váš bezpečný návrat na zem. Lezení do výšek si mohou vyzkoušet i děti na speciální ministěně.

Univerzitní merch i na Vrcholu!

Trička, placky, tašky, hrníčky a další propagační předměty z kouzelného univerzitního obchodu UPoint na Horním náměstí si budeš moci poprvé zakoupit i u nás.

Studuj v zahraničí s FTK UP

Chtěl bys cestovat a u toho také studovat? U nás se dá hravě spojit obojí! Naši studenti ti pomocí videí a fotek přiblíží nejen benefity studia v zahraničí, ale také to, co samotné studium v Kanadě, Španělsku, Finsku, Německu, Číně, Portugalsku a mnoho dalších destinacích obnáší.

HC Univerzita Palackého v Olomouci

Seznamte se s hráči univerzitního hokejového klubu HC UP Olomouc, který hraje nejen Evropskou univerzitní hokejovou ligu, ale je jedním z týmů nově vzniklé České univerzitní ligy ledního hokeje. Samotní hráči vás budou informovat o možnosti působení v klubu a nebude chybět ani tah na branku!

Virtuální realita

Návštěvníci si mohou vyzkoušet virtuální realitu v prostředí se sportovní tematikou. K dispozici budou kolektivní sporty – lední hokej, baseball, basketbal a americký fotbal. Vyzkoušet si budete moci létání ve speciálním obleku v nejnebezpečnějším sportu na světě Wingsuite nebo hru Beat Saber, která bude zkoušet vaši rychlost a postřeh. Pokud si však chcete spálit přebytečné kalorie, zkuste si cvičení s pravidelně aktualizovanými tréninky profesionálních fitness instruktorů ve virtuálním prostředí tělocvičny.

* Aktivit označených hvězdičkou je možné se zúčastnit pouze po přezutí do sálové sportovní obuvi, příp. naboso. Děkujeme za pochopení.

Jak se k nám dostat?

Naši fakultu najdete v těsné blízkosti zastávky MHD Neředín, krematorium.

Můžete využít speciální bezplatnou autobusovou linku, která vás sem dopraví od vlakového nádraží. Její jízdní řád naleznete zde.

Pokud vám tento autobus ujede a nebudete chtít čekat, dovezou vás z hlavního nádraží či z centra Olomouce k areálu naší fakulty tramvaje linek 2 a 7, směr Neředín, krematorium, se kterými jednoduše pojedete až na konečnou. Případně můžete jet autobusem linky 26 (směr Topolany), který taktéž staví u krematoria. Jízdenka s platností 40 minut stojí 14 Kč.

Den otevřených dveří v mobilu

Mějte program Dne otevřených dveří, mapu Olomouce a jízdní řád bezplatné autobusové linky stále u sebe ve svém mobilním telefonu s OS Android! Stačí nainstalovat aplikaci Studuj na UP – ke stažení z Google Play.

Upozornění k ochraně osobních údajů

Dovolujeme si vás upozornit na skutečnost, že z akce bude pořizován fotografický a audiovizuální záznam pro zpravodajské a reportážní účely Univerzity Palackého v Olomouci, včetně jeho případného zveřejnění. Osoba pořizující fotografie či záznam za Univerzitu Palackého v Olomouci bude označena a můžete od ní získat bližší informace nebo jí sdělit své přání nebýt na záznamu zachycen. Své přání můžete rovněž vyjádřit kdykoli později.

Přípravné kurzy

Uchazeče o studium si dovolujeme upozornit na možnost absolvování přípravných kurzů – gymnastické přípravky, kde se dozvědí vše potřebné k talentové části přijímacích zkoušek, a konzultačního dne pro uchazeče o studium fyzioterapie. Podrobnosti k přípravným kurzům najdete na intenretových stránkách bakalářského nebo navazujícího magisterského studia.

FTK na Facebooku

Máte-li již teď otázky ke studiu na naší fakultě nebo studentskému životu v Olomouci, můžete napsat na stránku naší fakulty na Facebooku, kde vám buď pomohou přímo studenti, nebo váš dotaz bude přeposlán příslušným pracovníkům.

Dopředu si taktéž můžete prohlédnout některé prostory fakulty ve virtuální prohlídce.

Z minulých dnů otevřených dveří

Fotogalerie:

Den otevřených dveří 6. prosince 2019

Den otevřených dvěří 19. ledna 2019

Den otevřených dveří 7. prosince 2018

Den otevřených dveří 20. ledna 2018

Záběry z naší fakulty je možné vidět také ve videu ze Dne otevřených dveří v prosinci 2017 na univerzitním kanálu YouTube, a sice od času 1:38.

Z minulých dní otevřených dveří jsme pořídili také krátká shrnující videa: