Den otevřených dveří

Den otevřených dveří je unikátní možnost dozvědět se o svém možném budoucím studiu na naší fakultě co nejvíce informací a ulehčit si tak rozhodování, jestli si k nám přihlášku podat.

Jak takový den otevřených dveří na naší fakultě vypadá?
Nečekejte, že odejdete pouze s letáčkem nebo poznámkami k vybranému oboru.
Dny otevřených dveří koncipujeme následovně:

  • během informačních bloků vás zástupci vedení fakulty seznámí s obecnými informacemi nejen ke studiu, ale i k životu v Olomouci,
  • podrobnější informace k vybranému oboru pak podají zástupci, pedagogové nebo studenti garantujících kateder,
  • pestrý doprovodný program vám umožní dozvědět se, čím vším se pracovníci fakulty zabývají, a leccos z toho si budete moci také vyzkoušet.

Aktuální Den otevřených dveří se koná v sobotu 19. ledna 2019

Program Dne otevřených dveří

sobota 19. ledna 2019 | 09:00–14:00 hod.

Informační bloky za přítomnosti vedení fakulty | 10:00 a 12:00 hod.

prezentace základních informací o studiu | systém a formy studia | zabezpečení studia (ubytování, stravování, podpora studia) | studium v zahraničí | přijímací zkoušky (talentová přijímací zkouška, test obecných studijních předpokladů SCIO, ústní pohovor) v aule NA 401, budova NA (4. podlaží) 

Doprovodný program

V prostorách Aplikačního centra BALUO a Centra kinantropologického výzkumu (budova NB) jsme pro vás kromě prezentací studijních programů a možností zahraničních studijních pobytů připravili řadu popularizačně-vědeckých či sportovních aktivit.

Analýza pohybu pomocí Vicon Vantage

Vicon Vantage je moderní "motion capture" systém, který slouží k analýze pohybu ve 3D prostoru. Výzkumné i praktické využití najde ve sportovní biomechanice, kde přesná analýza pohybu umožní např. vyladění maximálního sportovního výkonu či naopak pomůže zabránit zranění, ale také v klinické biomechanice, kde umožňuje velmi přesně analyzovat efekt různých chirurgických zákroků a rehabilitačních postupů, účinky ortéz, vložek do bot, protéz apod.

Chill out zóna

Příliš mnoho informací? Najděte si svůj sedací pytel a pohodlně sledujte videa jednotlivých studijních programů. V hlavní roli najdete naše studenty, kteří vám pomůžou v rozhodování, který program je pro vás ten pravý. Mimo jiné se dozvíte z jakých předmětů a kurzů se váš vysněný program skládá a také přiblíží následné uplatnění po jeho absolvování.

Hala plná sportu *

Zde najdeš prostor nejen pro všechny druhy míčových sportů a sportovních her, ale můžeš si vyzkoušet, jak funguje náš geolokační systém pro detekci pohybu hráčů na hřišti. Speciální vesta s malým senzorem komunikuje se snímači pohybu a následně vidíš, jak se pohybuješ v prostoru například při florbalu, basketbalu na vozíku nebo fotbalu.

Rekre hala aneb lezu na Vrchol! *

Vyzkoušejte naši vnitřní lezeckou stěnu, na které je připraveno přes třicet cest s různou obtížností. Nemusíte se bát, zkušení instruktoři dohlédnou na váš bezpečný návrat na zem. Lezení do výšek si mohou vyzkoušet i děti na speciální ministěně.

Studuj v zahraničí s FTK UP

Chtěl bys cestovat a u toho také studovat? U nás se dá hravě spojit obojí! Naši studenti ti pomocí videí a fotek přiblíží nejen benefity studia v zahraničí, ale také to, co samotné studium v Kanadě, Španělsku, Finsku, Německu, Číně, Portugalsku a mnoho dalších destinacích obnáší.

University Shields Olomouc

Seznamte se s hráči univerzitního hokejového klubu University Shields Olomouc, který hraje Evropskou univerzitní hokejovou ligu, a možnostmi zapojení do jeho chodu, ať už na ledě či v zázemí.

Univerzita pro sport

Projekt Univerzita pro sport propojuje akademické prostředí s olomouckými sportovními kluby, ať už nabídkou pracovních stáží pro studenty nebo třeba pořádáním besed se sportovními osobnostmi regionu. A právě na tomto stanovišti se o něm mnohé dozvíte.

Virtuální realita

Návštěvníci si mohou vyzkoušet virtuální realitu v prostředí se sportovní tematikou. K dispozici budou kolektivní sporty – lední hokej, baseball, basketbal a americký fotbal. Chcete „létat jako pták“? Vyzkoušejte si to ve speciálním obleku v nejnebezpečnějším sportu na světě Wingsuite. Pokud chcete spálit přebytečné kalorie, zkuste si cvičení s pravidelně aktualizovanými tréninky profesionálních fitness instruktorů ve virtuálním prostředí tělocvičny.

* Aktivit označených hvězdičkou je možné se zúčastnit pouze po přezutí do sálové sportovní obuvi, příp. naboso. Děkujeme za pochopení.

Uchazeči o studium se specifickými vzdělávacími potřebami se mohou předem o studiu a průběhu Dne otevřených dveří informovat u Mgr. Lucie Ješinové (lucie.jesinova@upol.cz).

Jak se k nám dostat?

Naši fakultu najdete v těsné blízkosti zastávky MHD Neředín, krematorium.

Můžete využít speciální bezplatnou autobusovou linku, která vás sem dopraví od vlakového nádraží. Její jízdní řád naleznete zde.

Pokud vám tento autobus ujede a nebudete chtít čekat, dovezou vás z hlavního nádraží či z centra Olomouce k areálu naší fakulty tramvaje linek 2 a 7, směr Neředín, krematorium, se kterými jednoduše pojedete až na konečnou. Případně můžete jet autobusem linky 26 (směr Topolany), který taktéž staví u krematoria. Jízdenka s platností 40 minut stojí 14 Kč.

Den otevřených dveří v mobilu

Mějte program Dne otevřených dveří, mapu Olomouce a jízdní řád bezplatné autobusové linky stále u sebe ve svém mobilním telefonu s OS Android! Stačí nainstalovat aplikaci Studuj na UP – ke stažení z Google Play.

Upozornění k ochraně osobních údajů

Dovolujeme si vás upozornit na skutečnost, že z akce bude pořizován fotografický a audiovizuální záznam pro zpravodajské a reportážní účely Univerzity Palackého v Olomouci, včetně jeho případného zveřejnění. Osoba pořizující fotografie či záznam za Univerzitu Palackého v Olomouci bude označena a můžete od ní získat bližší informace nebo jí sdělit své přání nebýt na záznamu zachycen. Své přání můžete rovněž vyjádřit kdykoli později.

Přípravné kurzy

Uchazeče o studium si dovolujeme upozornit na možnost absolvování přípravných kurzů – gymnastické přípravky, kde se dozvědí vše potřebné k talentové části přijímacích zkoušek, a konzultačního dne pro uchazeče o studium fyzioterapie. Podrobnosti ke kurzům najdete zde

FTK na Facebooku

Máte-li již teď otázky ke studiu na naší fakultě nebo studentskému životu v Olomouci, můžete napsat na stránku naší fakulty na Facebooku, kde vám buď pomohou přímo studenti, nebo váš dotaz bude přeposlán příslušným pracovníkům.

Dopředu si taktéž můžete prohlédnout některé prostory fakulty ve virtuální prohlídce.

Z minulých dnů otevřených dveří

Fotogalerie:

Den otevřených dveří 7. prosince 2018

Den otevřených dveří 20. ledna 2018

Záběry z naší fakulty je možné vidět také ve videu ze Dne otevřených dveří v prosinci 2017 na univerzitním kanálu YouTube, a sice od času 1:38.

Z minulých dní otevřených dveří jsme pořídili také krátká shrnující videa: