Vedení FTK informuje – 24. 10. 2019

čtvrtek 24. říjen 2019, 13:00 – Text: Oddělení pro rozvoj a vnější vztahy

Podzimní období je již v plném proudu a stejně tak i zimní semestr. Spolu s ním také záplava studijních povinností, požadavků a studentských akcí. Během tohoto shonu však není od věci, najít si krátkou chvilku na pravidelnou dávku aktualit ze zeleného Vrcholu hanácké metropole. 

 

Promoce

V polovině října proběhly v nádherných prostorách Arcibiskupského paláce v Olomouci podzimní promoce. Našim absolventům gratulujeme a přejeme hodně štěstí v dalším studiu či životní etapě. Fotografie z promocí naleznete na fakultním Facebooku

 

30th FIEP World Congress

V Barceloně se konal 30th FIEP World Congress, na kterém naši fakultu reprezentovali docentka Jana Vašíčková a magistr Michal Vorlíček. Docentka Vašíčková představila projekt EuPEO a jeho dílčí výsledky, magistr Vorlíček prezentoval dílčí výsledek projektu, zaměřeného na intervenci a sociální normy v kontextu pohybové aktivity a sedavého chování u českých adolescentů.

 

Výstava k výročí časopisu Gymnasion

V Aplikačním centru BALUO se od 11. do 22. listopadu uskuteční výstava fotografií k 15. výročí vydání úvodního čísla časopisu Gymnasion. Časopis je tematicky zaměřen na zážitkovou pedagogiku a vystaveny budou nejzdařilejší fotografie z prozatímních 24 vydaných čísel.

 

František Chmelík vedoucím Institutu aktivního životního stylu

Novým vedoucím institutu, který se zabývá výzkumem pohybové aktivity a inaktivity ve vztahu k celkovému životnímu stylu a zdraví obyvatel ČR se stal současný proděkan pro vědu a výzkum František Chmelík. Panu doktorovi i celému vědeckému pracovišti přejeme i nadále dosahování skvělých výsledků v důležité vědecké činnosti a mnoho úspěšných projektů.

 

Dětská univerzita

Věkový průměr studentů naší fakulty výrazně poklesl, avšak pouze ve středu 9. října. Naši fakultu navštívilo téměř 40 školáků, kteří si v prostorách AC BALUO mohli na vlastní kůži vyzkoušet některé z předmětů, vyučovaných na FTK, kupříkladu anatomii, sportovní hry či gymnastiku. Fotogalerii z průběhu akce naleznete ZDE.

 

Výstava k výročí 100 let SK Sigma Olomouc

Krásné jubileum letos slaví i největší fotbalový klub v Olomouci. Výstavu, prezentující historii klubu, významné osobnosti z řad hráčů, trenérů či funkcionářů, budování areálu, tažení evropskou fotbalovou scénou či úspěchy mládežnických týmů, můžete navštívit od 10. října do 10. listopadu v prostorách AC BALUO.

 

Přebor v přespolním běhu UP

Ve středu 16. října se v podzimních kulisách olomouckých parků konal tradiční Přebor v přespolním běhu UP. V ženské kategorii triumfovala jedna z nejnadějnějších českých orientačních běžkyň, studentka FTK Tereza Janošíková. V kategorii mužů kraloval již počtvrté Pavel Hladík z Přírodovědecké fakulty. Podrobnou reportáž a fotogalerii naleznete ZDE. Všem zúčastněným, doběhnuvším do cíle a samozřejmě hlavně medailistům gratulujeme a těšíme se na další ročník.

 

Vánoční řízek

Všechny zaměstnance fakulty bychom i touto cestou rádi pozvali na tradiční setkání s názvem Vánoční řízek. Setkání se bude konat 12. prosince od 15:30 v prostorách Menzy Neředín.

 

Schválení výroční zprávy

Akademický senát fakulty na svém 16. zasedání dne 1. října schválil výroční zprávu Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci o činnosti za rok 2018. Pro schválení se vyslovilo 13 ze 13 přítomných senátorů. Plné znění výroční zprávy za rok 2018 naleznete ZDE

 

Těloolomouc 2019

Po dvou letech se ke konci srpna na Fakultě tělesné kultury opět sešli tělovýchovní pedagogové, aby si se začátkem školního roku protáhli nejen svaly, ale především si vyměnili zkušenosti a načerpali inspiraci pro svou práci. Na dvanáctý ročník tradičního setkání Těloolomouc dorazily čtyři stovky účastníků ze všech koutů země. Podrobnější informace a fotogalerii naleznete ZDE

 

Děkan na ČT24 Bez frází

Nedávno jsme prostřednictvím webu a sociálních sítí avizovali spolupráci s projektem Bez frází a jejich sekcí 24 hodin. V souvislosti s tímto tématem promluvil na ČT24 děkan fakulty Michal Šafář. Projekt Bez frází dává dohromady zajímavé a upřímné životní příběhy sportovců a před týdnem představil již druhou vydanou knihu. První můžete již nějakou dobu nalézt ve fakultní knihovně a na příběhy našich sportovců si ještě chvíli počkejte, budou stát rozhodně za to.

 

Noc vědců

V pátek 27. září se fakulty UP a přidružená pracoviště otevřely veřejnosti při příležitosti Noci vědců 2019, tentokrát s tématem „Šetrně k planetě.“ Stejně tomu bylo i na Fakultě tělesné kultury, jejíž prostory navštívilo přes 400 návštěvníků všech věkových kategorií, kterým studenti, akademici i zaměstnanci připravili bohatý doprovodný program v prostorách AC BALUO a Centra kinantropologického výzkumu. Jaké aktivity si návštěvníci mohli vyzkoušet? Fotogalerii naleznete na fakultním Facebooku

 

Mezinárodní workshop fyzioterapie

Katedra fyzioterapie hostila v prostorách AC BALUO v čele s paní docentkou Kateřinou Neumannovou ve dnech 13. a 14. září třetí pokračování mezinárodního workshopu fyzioterapie s názvem Breathing in health and disease: bronchial asthma comprehensive treatment to support breathing pattern and quality of life. Akce se účastnili lékaři z deseti zemí Evropy.

 

Punče s FTK a Centrem APA

Všemi očekávaný termín letošního punčování je tu! V pondělí 25. listopadu jste srdečně zváni ke stánku Dobrého místa pro život na Horním náměstí, kde proběhne již tradiční a oblíbená akce Punče s FTK a Centrem APA. Čeká na vás živá hudba a především příjemná společnost, u které si samotný punč pro dobrou věc můžete zakoupit.

 

Gaudeamus Brno a Den otevřených dveří

S novým akademickým rokem samozřejmě přichází i akce, na kterých bychom do svých řad rádi přilákali další nové studenty. Proto tento týden reprezentujeme fakultu a univerzitu na veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus. Následující akcí, kdy se zájemci budou moci dozvědět informace o naší fakultě, nabízených studijních programech a prohlédnout si naše prostory, bude Den otevřených dveří, který se letos uskuteční 6. prosince. Pro více informací sledujte fakultní web a sociální sítě.

 

GloKnoCo – sport pro rozvoj

Zajímají vás možnosti využití sportu v oblasti rozvoje a dosažení změn ve světě kolem nás? Studentům všech studijních programů nabízíme možnost účasti na projektu GloKnoCo zaměřeného na propojení sportu a společenského rozvoje, řešení konfliktů, práce s marginalizovanými skupinami, osvěta o HIV/AIDS, atd. Kompletní informace ZDE. V případě dotazů kontaktujte pana doktora Arnošta Svobodu na emailu arnost.svoboda@upol.cz.

 

Academic Bicycle Challenge

ABC je nová mezinárodní cyklistická soutěž pro zaměstnance a studenty univerzit z celého světa, do které se zapojila i Univerzita Palackého v Olomouci. Najezděte co nejvíce kilometrů a vyhrajte afterparty pro naši fakultu, bike camp na Rychlebských stezkách od UP Bike nebo další ceny. Kilometry lze sbírat do konce října a bližší informace naleznete ZDE

 

Klub absolventů UP

Přirostla Vám univerzita i město v době studií k srdci? Vzpomínáte na spolužáky, se kterými jste seděli nad skripty, psali eseje i zápočty a zapíjeli úspěšné zkoušky? Vzpomínáte na přednášky, učitele, olomoucké kavárny, hospůdky, hřiště a parky? Klub absolventů je nyní už i na sociálních sítích – Facebooku a Instagramu. Pojďte se dál podílet na životě své alma mater!

 

Zimní kurzy

Pomalu se nám blíží zima, jejíž součástí jsou pro naše studenty i různé zimní kurzy. Připomínáme, že deadline pro zaplacení je 31. října 2019! Termíny, pozvánky a informace naleznete ZDE

 

Česká společnost tělovýchovného lékařství

Ve dnech 31. října až 2. listopadu se v Olomouci koná konference České společnosti tělovýchovného lékařství s názvem Tělovýchovné lékařství – pohybem k dlouhému a kvalitnímu životu. Více informací naleznete ZDE.

 

Máte novinku, projekt či zajímavou akci, která by se podle vás měla ve Vedení FTK objevit? Pište na e-mail mojmir.frycak01@upol.cz. Uzávěrka je 20. listopadu.

Zpět