Vedení FTK informuje – 27. 2. 2019

Středa 27. únor 2019, 12:00 – Text: Kristýna Navrátilová

Začátek roku byl více než nabitý a ani v následujících měsících tomu nebude jinak. Zimní období pomalu ale jistě střídá to jarní, a spolu s ním vám přinášíme několik řádků z našeho fakultního Vrcholu. Přejeme příjemné čtení.

Rekreflám na misi: MIMOZEM

Katedra rekreologie zve na svůj tradiční ples Rekreflám, který se uskuteční v pátek 1. března na Výstavišti Flóra. Tématem večera je MIMOZEM, kdy tomuto vesmírnému přesahu předchází série videí, která je natolik originální, že oslovila olomoucká média, jako jsou Helena v krabici nebo Olomoucká drbna. Kromě studentských vystoupení se můžete podle slov hlavních organizátorů těšit na samotný vzlet do vesmíru. Lístky jsou v předprodeji v neředínské menze od 11 do 14 hodin, a to za 250 Kč. Podrobné informace najdete na www.akce.ftk.upol.cz

Abstract meeting ISBNPA

Ve dnech 6. – 9. 2. navštívilo naši fakultu vedení organizace International Society of Behavioral Nutrition and Physical Activity ve složení Wendy Van Lippevelde, Ericy Hinckson a Antónia L Palmeira. Kromě intenzivní práce na přijatých abstraktech pro blížící se pražskou konferenci v termínu 4. – 7. června, na které má fakulta možnost ve spolupráci s touto organizací participovat, byl projednáván také teoretický rámec satelitního meetingu a IPEN meetingu v Olomouci ve dnech 8. – 10. 6. Své výzkumy měli možnost prezentovat v průběhu informačního semináře také vedoucí kateder a členové pracovišť. Komise ISBNPA byla se všemi body jednání a návštěvou velmi spokojena. Našemu fakultnímu týmu ve složení Ferdinand Salonna, Josef Mitáš, Michal Kudláček a Michal Vorlíček, kteří letošní ISBNPA konferenci realizují, přejeme hodně úspěchů v průběhu celé organizace.

Děkan FTK na ČT sport

Předseda Asociace sportovních psychologů České republiky a zároveň náš děkan Michal Šafář promluvil v diskusním pořadu Barbory Černoškové na téma vedení dětí ke sportu. Pořad byl odvysílán 26. února od 14:15 a najdete jej na bit.ly/michal-safar-CTsport.

EUPEA meeting

Ve dnech 15. – 16. 2. 2019 se na fakultě konalo mezinárodní setkání Evropské asociace tělesné výchovy EUPEA, která sdružuje jednotlivé národní organizace zastřešující učitele tělesné výchovy. Každoročně se výbor EUPEA schází třikrát, přičemž jedno setkání je organizováno společně s fórem. Zasedání výboru v Olomouci se účastnilo celkem 12 lidí včetně prezidenta EUPEA. Českou republiku zastupovala docentka Jana Vašíčková za Českou společnost učitelů TV a Petr Vlček, jež je zároveň reprezentantem pro východní část Evropy. V rámci jednání se kromě jiného probíraly jednotlivé projekty, kde je EUPEA členem, ať už to byly projekty ukončené, nebo v současné době stále běžící. Debatoval se také program nadcházejících setkání, zejména zasedání v říjnu na Krétě, kde bude EUPEA organizovat diseminaci projektu Basic motor competences.

Univerzita pro sport zve na další setkání

Myšlenka přednášky Institutu Moderní Výživy v rámci přednáškového cyklu Vědět víc vzešla právě od studentů FTK UP. Za to jsme velice rádi, protože je to známka toho, že projekt Univerzita pro sport vnímají a mají chuť se zapojit do jeho dění. O mýtech a faktech sportovní výživy promluví Lukáš Roubík a Miloslav Šindelář. Přednáška bude přístupná nejen studentům UP, ale i široké sportovní veřejnosti již 6. března od 17:30 v aule FTK UP.

Kolegium děkana

Příští čtvrtek 7. března se ke svému dalšímu zasedání sejde kolegium děkana, a to od 11:30 v zasedací místnosti NA 309.

Přebor UP ve šplhu

Přebor Univerzity Palackého ve šplhu na laně se uskuteční ve středu 27. března od 18 hodin v tělocvičně Hynaisova. Výkony závodníků na 4metrovém a 8metrovém laně bude hodnotit hlavní rozhodčí Mgr. Jiří Buben, Ph.D. a na hladký průběh celé akce bude dohlížet ředitelka závodu Mgr. Martina Poláková.

Termíny jednání

26. března od 12:00 NA 401 setkání akademické obce FTK UP

2. dubna od 13:30 NA 309 Akademický senát FTK UP

23. - 26. dubna přijímací řízení

Physio Coach 2019

Jedná se o mezinárodní konferenci, která se každý rok stěhuje po Evropě a letos historicky poprvé zavítá do České republiky. Cesta k tomu, stát se dobrým fyzioterapeutem je dlouhá, o tom ví své i naší studenti fyzioterapie, kteří se rozhodli jít tomu naproti a ve dnech 5. – 7. dubna vytvořit této konferenci prostor pro rozšíření znalostí a dovedností v oboru.

Karneval APA

Také katedra APA chystá společenský večer pro všechny své studenty, absolventy, přátelé a zaměstnance. Karneval APA se bude konat v pátek 5. dubna v BEA centru a všechny návštěvníky přenese do 60. let. Opět se můžete těšit na rej tematických masek, studentská vystoupení nebo udělování ceny APAče roku. Další informace najdete na www.akce.ftk.upol.cz

Dětská univerzita

Před pár týdny se rozběhl nový semestr Dětské univerzity a naše fakulta bude opět u toho. Tentokrát pro nejmladší studenty Univerzity Palackého připravují program v termínu 17. dubna studenti fyzioterapie v čele se studentkou prvního ročníku doktorského studijního programu Denisou Nohelovou.

Noční běh pro Světlušku

Olomoucké Bezručovy sady se ve čtvrtek 25. dubna rozzáří stovkami čelovek, a to díky třetímu benefičnímu Nočnímu běhu pro Světlušku, nadační fond Českého rozhlasu, který pomáhá rozsvítit život osobám se zrakovým postižením. Naše fakulta se stejně jako vloni na této akci organizačně podílí a věříme, že se najdou účastnící, kteří se setměním zaběhnou podpořit dobrou věc.

Ještě stručná gratulace na konec…

Naše studentka Tereza Janošíková obdržela druhé místo v juniorské kategorii Sportovec Olomouckého kraje 2018.

Slavnostní udělování Cen rektora UP bylo úspěšné také pro naši FTK a mezi oceněnými v sekci odborných knih najdeme magistru Lucii Bizovskou, docenta Michala Botka nebo čerstvého profesora Erika Sigmunda.