Vedení FTK informuje – 26. 6. 2019

středa 26. červen 2019, 17:00 – Text: Kristýna Navrátilová

Nadešel čas letních prázdnin a dovolených. Než se však rozprchnete do hor, k moři nebo na samotu u lesa, přinášíme vám poslední várku aktualit z našeho zeleného Vrcholu. Přejeme vám ničím nerušené čtení, klidné léto a příjemnou dovolenou.

 

 

FTK během letošního půlmaratonu opět na Vrcholu

V sobotu 15. června se v našem univerzitním městě zastavila doprava a ulice zaplnili běžci, kteří se účastnili jubilejního desátého ročníku Mattoni ½maraton Olomouc. Účastníci i kolemjdoucí mohli na trase vidět i náš fakultní tým, který hrdě oblékl novou běžeckou uniformu nesoucí název  FTK UP na Vrcholu. Toto slovní spojení ostatně dokazuje i student naší aplikované tělesné výchovy Michal Stanovský, který vyhrál již tradiční Pohár rektora.

 

 

Akreditace na deset let

Jako fakulta se nyní můžeme pyšnit tím, že jsme získali akreditaci habilitačního řízení a řízení ke jmenování profesorem v oboru kinantropologie, která je udělena na dobu deseti let.

 

 

ISBNPA rozsvítila Prahu

Pražská konference je úspěšně za námi. Děkujeme fakultnímu organizačnímu týmu a také dobrovolníkům z řad našich studentů, kteří odvedli během příprav i v průběhu akce velký kus práce. Zde se můžete podívat na to, jak samotná akce probíhala (oficiální video ISBNPA). Celková potvrzená účast v rámci konference ISBNPA 2019 byla 1147 delegátů ze 49 zemí (rekordní počet zúčastněných zemí). V rámci hodnocení konference samotnými účastníky hodnotilo akci jako velice úspěšnou a přínosnou 92% z nich.

 

 

Těloolomouc 2019

Největší akcí letošního léta bude 12. pracovní setkání tělovýchovných pedagogů Těloolomouc, které naše fakulta pořádá ve dnech 28. až 30. srpna. Organizátoři z Katedry sportu očekávají téměř čtyři stovky účastníků, pro něž jsou připraveny lekce věnované zajímavostem a inovativním přístupům nejen k výuce tělesné výchovy. Bližší informace k programu Těloolomouc najdete na www.teloolomouc.upol.cz

 

 

Léto v Kampusu Neředín

V jakém čase se dostanete do jednotlivých budov fakulty a během kterých dnů budou pracoviště otevřená?

Detaily letního provozu najdete na tomto odkaze.

 

 

České akademické hry v plném proudu

V tomto týdnu hostí Vysoké učení technické v Brně 18. ročník Českých akademických her. Největší zastoupení máme tradičně v atletických a plaveckých disciplínách, ale nechybějí ani zástupci v kolektivních sportech jako je futsal, basketbal nebo házená. Pro všechny univerzitní reprezentanty vznikla pod taktovkou FTK nová kolekce triček, která se v tomto týdnu objeví také v UPointu. Vám sportovcům přejeme mnoho úspěchů a děkujeme za fotografie na Instagramu, kde se k fakultě hrdě hlásíte!

 

 

Pohádkové promoce

V překrásných prostorách Arcibiskupského paláce jsme v minulém týdnu předali diplomy absolventům našich bakalářských a navazujících magisterských programů. Ještě jednou gratulujeme k úspěšnému ukončení studia na naší fakultě a přejeme vám mnoho štěstí v dalších životních etapách.

 

 

Expedice Přes Bariéry

Studenti aplikovaných pohybových aktivit již po páté zprostředkovávali netradiční outdoorové zážitky osobám se zdravotním postižením. Svou cestu za poznáním živlů uskutečnili v Rakousku, Slovinsku a Chorvatsku. Útržky z expedice můžete vidět na jejich expedičním Facebooku.

 

 

Master Coach

V rámci kvalifikačního utkání Česká republika – Bosna a Hercegovina v házené mužů, proběhlo předání mezinárodní licence Master Coach, což je nejvyšší mezinárodní trenérská licence v házené, která je uznávaná ve dvaceti státech Evropy. Výukově zde participovala i naše fakulta a mezinárodní certifikáty měli čest předávat předseda Českého svazu házené Jaroslav Chvalný, děkan FTK UP Michal Šafář a předseda Trenérské komise ČSH a odborný asistent z Katedry sportu Jan Bělka.

 

 

Letní škola pro studenty ze zahraničí

Fakulta letos pořádá třítýdenní letní školu pro zahraniční studenty, která nese název Promotion of Physical Activity and Healthy Lifestyle a bude se konat od 15. července do 4. srpna. Studenti ze dvou čínských univerzit, Southwest University a Southwestern University of Finance and Economics se zde budou účastnit mnoha teoreticky i prakticky zaměřených výukových lekcí. Budou se ale moci účastnit například i Outdoor Sports Camp, který jim umožní vyzkoušet si spoustu neobvyklých sportů na vlastní kůži. V rámci letní školy budou moci využít služeb AC BALUO nebo odjet na poznávací zájezdy do Prahy, Vídně a na zážitkovou pěší túru do Jeseníků.

 

 

Výluka tramvají na Neředín

Upozorňujeme na vyloučení tramvajové dopravy na trase Palackého – Neředín v termínu 29. června až 17. srpna. V tomto období bude probíhat oprava kolejí ulic Palackého a náměstí Národních hrdinů. Více informací najdete zde.

 

 

Příměstský tábor v AC BALUO

Aplikační centrum BALUO připravilo i pro letošní prázdniny příměstský tábor plný pohybu, tentokrát s názvem Baluáček. Je určen všem dětem, kteří chtějí strávit prázdniny aktivně. Zaměřuje se na všestrannou pohybovou přípravu jako je gymnastika, atletika, skoky na trampolíně nebo seznámení se s vodním prostředím. Bližší informace najdete na webu nebo recepci AC BALUO.

 

 

Oddělení pro zahraniční spolupráci v novém

Novou fakultní koodinátorkou pro přijíždějící studenty a akademické pracovníky je Jitka Martincová.

 

 

APAči ve Virginii

Zástupci Katedry aplikovaných pohybových aktivit ve složení Martin Kudláček, Julie Wittmannová, Klára Botková, Tomáš Vyhlídal a Daniel Mikeška se zúčastnili konference ISAPA 2019 v USA na University of Virginia ve dnech 14. až 18. června. Světová konference přinesla aktuální poznatky v oboru APA a nabídla praktické workshopy nových či inovovaných přístupů k inkluzi. Vrcholem byl závěrečný ceremoniál s předáváním ocenění osobností, kde si své místo zasloužil i náš prorektor pro zahraničí Martin Kudláček. Gratulujeme!

 

 

Studijní záležitosti

Upozorňujeme všechny studenty a zaměstnance, že od 1. do 4. července na studijním oddělení nikoho nezastihnete. Máte-li k odevzdání důležité formuláře, zanechte je prosím na vrátnici budovy NA nebo noste osobně kdykoliv od pondělí 8. července.

 

 

Máte novinku, projekt či zajímavou akci, která by se podle vás měla ve Vedení FTK objevit? Pište na e-mail kristyna.navratilova@upol.cz. Uzávěrka je 20. srpna.

Zpět