Vedení FTK informuje – 14. 3. 2018

Z otevření zrekonstruovaných prostor katedry fyzioterapie a RRR centra. Foto: Martin Višňa
středa 14. březen 2018, 10:31 – Text: Martin Višňa

Po jarních prázdninách pro vás opět máme přehled novinek z naší fakulty, a že se toho v posledních a také nejbližších dnech stalo a stane hodně. Příjemné a ničím nerušené čtení.

 

Výběrové řízení na zahraniční pobyty

Bylo vyhlášeno dodatečné výběrové řízení na zahraniční studijní pobyty v akademickém roce 2018/2019. Studenti, kteří mají o studium v zahraničí zájem, se mohou přihlásit do pondělí 19. března. Všechny potřebné informace jsou k dispozici na této stránce, zkušenosti studentů, kteří již zahraniční studijní pobyt absolvovali, si mohou přečíst tady.

 

Sedmnáct set přihlášek

Studijní oddělení eviduje 1699 přihlášek ke studiu. Z toho je 1241 přihlášek na bakalářské obory a 458 přihlášek na obory navazující magisterské, na prezenční studium přišlo 1355 přihlášek, na kombinované pak 344. Na více než jeden obor se hlásí 209 uchazečů. Největší zájem je o bakalářskou prezenční fyzioterapii, kde se hlásí 309 uchazečů. V této souvislosti připomínáme, že v sobotu 24. března pořádáme pro uchazeče, kterých se týká talentová část přijímaček, tzv. gymnastickou přípravku, a chystá se také konzultační den pro uchazeče o studium fyzioterapie – info je k dispozici tady.

 

Setkání akademické obce

Vedení fakulty zve všechny zaměstnance a studenty na setkání akademické obce naší fakulty, které se uskuteční v pondělí 19. března od 13:00 v aule NA 401. Na setkání budou představeny novinky a plány fakulty do budoucnosti a také se budou předávat ceny děkana. Po dobu konání setkání se přerušuje výuka, a to od 12:30 do 15:30. (pozvánka ke stažení)

 

Nová Vědecká rada FTK

Akademický senát na svém zasedání schválil složení Vědecké rady FTK UP pro období 2018–2022. Novým předsedou rady je děkan Michal Šafář, novými členy proděkan František Chmelík, z akademické obce UP dále prof. Jitka Ulrichová a doc. Jiří Langer, mimo akademickou obec UP pak doc. Daniel Jandačka z PdF Ostravské univerzity, doc. Martin Zvonař z FSpS Masarykovy univerzity, Martin Matoulek z 1. LF Univerzity Karlovy a poslanec Milan Brázdil. Senátoři řešili také stipendia pro doktorandy, počty uchazečů nebo hospodaření fakulty.

 

#VyjdiVen - výstražná stávka studentů

Ve čtvrtek 15. března ve 12:00 se v celé ČR uskuteční výstražná stávka studentů na obranu ústavních a společenských zvyklostí a hodnot. Do stávky se zapojí také studenti všech fakult Univerzity Palackého, místem konání pro studenty FTK je prostor před Aplikačním centrem BALUO. Děkan Michal Šafář žádá vyučující, jejichž výuka v době konání stávky probíhá, aby studentům umožnili na akci účast a nijak ji nepenalizovali. Více se dozvíte v této události.

 

Jedeme na dřeň

Na naší fakultě proběhne ve středu 21. března v odpoledních hodinách nábor do registru dárců kostní dřeně, která je pro lidi s onemocněním krvetvorby často jedinou nadějí. V současnosti však chybí každému čtvrtému pacientovi vhodný dárce. Obracíme se proto na akademickou obec naší fakulty, respektive její členy ve věku od 18 do 35 let, s výzvou ke vstupu do registru dárců – být v registru znamená ochotu být v případě potřeby kontaktován a vyzván k dárcovství. Vstupní test vás bude stát jen několik málo minut a pár kapek krve, navíc nemusíte nikam dojíždět, stačí zamířit do zasedací místnosti NA 309. Přesný čas testování bude ještě upřesněn.

 

Házenkářský host

V rámci studia házenkářské trenérské licence A trenérům v uplynulých dnech přednášel německý lektor Dago Oliver Leukefeld, který má za sebou mimo jiné trénování německé ženské reprezentace, třetí místo na mistrovství světa s juniorkami nebo vítězství v Bundeslize s týmem Trieru. Věnuje se také komentování házenkářských zápasů pro televizi a v poslední době přednáší a pořádá házenkářské kempy. Výuka s ním proběhla v hale DHK Zora Olomouc. V rámci celoživotního vzdělávání jde o první vlaštovku změn a inovací, které tuto oblast na naší fakultě čekají. Více si můžete přečíst na stránkách DHK Zora

 

Zrekonstruované RRR centrum

V pondělí jsme oficiálně otevřeli zrekonstruované prostory katedry fyzioterapie a RRR centra. Celkovou opravou za 2,1 milionu korun prošla tělocvična, recepce a vyšetřovny při recepci se zázemím. 

 

Vítězství v battlu

Studenti fyzioterapie z naší fakulty a fakulty zdravotnických věd se navzájem utkali v hospodském vědomostním kvízu s názvem Zlatá berlička. Za každou fakultu se soutěže zúčastnil pětičlenný tým napříč ročníky, studenti museli prokázat své odborné znalosti, ale i třeba pantomimické dovednosti. Lépe si nakonec vedl tým FTK ve složení David Krampol, Kateřina Kašná, Jana Razimová, Kamila Kubenková a Barbora Pohlová, kteří se tak stali prvními vítězi putovní trofeje – zlaté berle. Kvíz pro studenty připravila Asociace studentů fyzioterapie, která v Olomouci pořádá mimo jiné i veřejné přednášky FyzioCafé – nejbližší se koná v úterý 27. března od 17 hodin v Aplikačním centru BALUO, hostem bude David Janoušek (viz událost).

 

Besedy v AC BALUO: Uličný a Jirásek

Do Aplikačního centra BALUO můžete v příštím týdnu zavítat na dvě zajímavé besedy. V úterý 20. března od 17:30 to bude povídání fotbalového trenéra Petra „Johna“ Uličného, které se koná pod hlavičkou projektu Univerzita pro sport – více v události. Ve středu 21. března po 16. hodině se pak podělí o své zážitky, zkušenosti a výzkumná zjištění profesor Ivo Jirásek z katedry rekreologie, který společně s kolegy z Prázdninové školy Lipnice přešel pohoří Altaj a Sajany na Sibiři – událost najdete zde.

 

Rekreflám probere lidské tělo

Katedra rekreologie zve na svůj tradiční ples Rekreflám, který se uskuteční v pátek 23. března v hotelu NH Collection. Tématem večera je tělo, těšit se můžete na studentská vystoupení s názvy jako Trávení, REM fáze nebo Orgasmus, v rámci prolnutí s Karnevalem APA vystoupí také studenti APA. Nebude samozřejmě chybět hudba k tanci a poslechu nebo soutěž o ceny. Lístky jsou v předprodeji od pondělí do čtvrtka od 11 do 14 hodin v neředínské menze. Podrobné informace najdete na stránce plesu

 

Karneval APA v prvorepublikovém hávu

Katedra APA chystá společenský večer pro všechny své studenty, zaměstnance a přátele na pátek 6. dubna. Proběhne v BEA centru na třídě Kosmonautů a ponese se v duchu první republiky. Jako tradičně nebude chybět rej tematických masek, studentská vystoupení včetně vystoupení studentů rekreologie nebo udělování cen pro APAče roku, o hudební doprovod se postará New Street Band. Další informace jsou k mání tady.

 

Workshop indoorových aktivit

Katedra APA v rámci projektu Podpora vzdělávání dětí, žáků a studentů prostřednictvím rovného přístupu k pohybové gramotnosti pořádá pro zájemce z řad pedagogických a akademických pracovníků i další odborné veřejnosti ve dnech 6. a 8. dubna v prostorách Aplikačního centra BALUO workshop zaměřený na indoorové aktivity. Na programu bude mimo jiné metodika plavání osob s tělesným postižením, sportovní a pohybové hry pro všechny nebo inkluzivní aktivity v TV. Zájemci se mohou hlásit do 23. března, více informací je k dispozici zde.

 

Přebor UP ve šplhu

Tradiční Přebor Univerzity Palackého ve šplhu na laně se uskuteční v úterý 27. března od 18 hodin v tělocvičně Hynaisova. Šplhat se bude stejně jako v předchozích letech na 4metrovém a 8metrovém laně, závodníci se přihlašují přímo na místě. Podrobnosti budou k mání na www.akce.ftk.upol.cz.

 

Olympic Climbing

Jeden až dva studenti se zájmem o olympismus a vysokohorskou turistiku se mohou v termínu 22. až 26. června zúčastnit Olympijského horolezení v tureckém pohoří Bolkar. Tradiční akce, která je o především o vysokohorské turistice, ale také o diskuzích nad konkrétními olympijskými tématy, chce rozšířit ducha olympismu mezi mladými lidmi. Náklady na cestu jsou hrazeny tureckým olympijským výborem, zájemcům poskytne další informace profesor Ivo Jirásek z katedry rekreologie.

 

Březnová Větrání

I na přelomu zimy a jara pokračuje naše turistická série Větrání pro všechny příznivce pěší turistiky. První z březnových výletů je již za námi, na hrad Brníčko se o uplynulé neděli vydalo 51 turistů, což je nový účastnický rekord našich výletů, více si můžete přečíst tady. Další putování povede již tuto sobotu 17. března od České Třebové do Litomyšle, na Velký pátek 30. března je pak v plánu přechod Chřibů. Více informací zájemci najdou na radostzpohybu.cz/vetrani.

 

Dny na monoski vyvrcholily na Trojáku

Přímo luxusní závěr měla letošní APAčská série Dny na monoski. Na Trojáku svezli o uplynulé sobotě instruktoři Centra APA a spolupracujícího spolku MonoskiZlín na osmdesát zájemců, což je dosud největší počet účastníků během jednoho dne za uspořádaných šest ročníků. Fotky si můžete prohlédnout na facebooku Centra APA.

 

Máte novinku, která by se v příštích aktualitách mohla objevit, nebo se vaše pracoviště podílí na zajímavé akci? Dejte vědět! Pište Martinu Višňovi nebo klepejte na dveře NA 213. Uzávěrka je nově vždy v úterý ve 13:00.

 

předchozí aktuality >>