Vánoční pozdrav děkana

Čtvrtek 17. prosinec 2020, 11:00

Vážené kolegyně a kolegové, milí studenti, přátelé Fakulty tělesné kultury. Moc rád bych Vám alespoň tímto způsobem, poděkoval za zvládnutí letošního zimního semestru a vlastně celého toho náročného roku 2020.

Máme za sebou obtížné období plné neočekávaných událostí, nestandardních omezení a překážek.

Naše profese, která je založená na pohybu a blízkém kontaktu čelí mimořádným výzvám.

Pokoušíme se téměř o nemožné – rozvíjíme pohyb, aniž bychom se sami mohli pořádně hýbat a snažíme se vzdělávat, aniž bychom se vzájemně setkávali.

Díky také těm, kteří dokázali uchopit krizi jako příležitost, využít jedné z mála činností, kterou lze stěží omezit – tvořivého myšlení, bádání a výzkumu. Zdá se, že publikační výběr z hroznů FTK 2020 bude velmi kvalitní ročník.

Jak jsme byli celkově úspěšní, ukáže budoucnost. V lehké nadsázce si dovolím konstatovat, že jsme uhráli kvalitní první poločas, můžeme v klidu odejít do kabin a zaslouženě si oddechnout“.

Milí přátelé, přeji Vám a všem Vašim blízkým pokojné Vánoce, pevné zdraví a hodně sil do roku 2021 – budeme je v tom druhém, rozhodujícím poločase, všichni potřebovat.

Vánoční pozdrav děkana ke shlédnutí zde.

PF 2021