Sport pro rozvoj – projekt GloKnoCo v Olomouci

Pátek 31. leden 2020, 18:00 – Text: Oddělení pro rozvoj a vnější vztahy

V týdnu od 2. do 9. února 2020 zavítá do olomouckého kampusu Neředín projekt GloKnoCo (Global Sport for Development and Peace Knowledge Collaborative). Aplikační centrum BALUO a seminární prostory Fakulty tělesné kultury budou hostit jeden z výstupů celého projektu, jehož každého ročníku se účastní oslovení experti působící v oblasti Sport for development a sociologie sportu. 

Do Olomouce přijali pozvání profesor Robert Rinehart (University of Waikato), jeden z předních světových sociologů posledních 20 let věnujících se oblasti extrémních sportů a doktor Billy Graeff (Federal University of Rio Grande), který se zaměřuje na sportovní megaakce a jejich dopad na země tzv. třetího světa. 

Program bude probíhat od pondělí do neděle vždy od 8:30 do 18 hodin. Diskutovanými tématy budou Rozvoj a mír, Sportovní megaakce a rozvoj, Akční sporty a rozvoj, Sport a diplomacie, Sport a tělesně postižení a mnoho dalších. V květnu 2020 bude následovat exkurze do Berlína a závěrečná panelová diskuze. Úplný výčet témat, konkrétní program a další potřebné informace můžete nalézt na webových stránkách či facebookových stránkách projektu.

Projekt GloKnoCo je zaměřen na podporu a inovaci výuky v oblasti sportovních a rozvojových studií. Předmětem zájmu je oblast nazývaná jako Sport pro rozvoj a mír (Sport for development and peace). Ve zkratce se jedná o pochopení toho, jak mohou být sport a pohybové aktivity využity jako nástroj pro další sociální a kulturní rozvoj a podnícení společenských změn. Mezi další cíle patří propojení a posílení spolupráce akademického a neziskového sektoru v dané oblasti. 

Zpět