Nová posila na Oddělení pro zahraniční spolupráci

Čtvrtek 11. únor 2021, 17:00 – Text: Oddělení pro rozvoj a vnější vztahy

Oddělení pro zahraniční spolupráci má od minulého roku novou posilu. Tereza Havlová má na starost agendu přijíždějících studentů a akademických pracovníků. O tom, kde tráví svůj volný čas a proč doporučuje studentům pobyt v zahraničí, si můžete přečíst v řádcích níže. 

Jak jste se dostala na FTK, jaká je vaše pracovní pozice a náplň práce?

S trochou nadsázky by se dalo říct, že na FTK jsem se dostala díky koronaviru, protože můj původní plán na rok 2020 a 2021 byl pracovat v zahraničí. Když jsem se ale dozvěděla, že Oddělení pro zahraniční spolupráci na FTK hledá nového člena, příliš jsem neváhala a rozhodla jsem se jít na pohovor. Pokud nemůžu do světa já, může svět tak trochu za mnou. Jako koordinátorka zahraniční spolupráce mám totiž společně se svými kolegy ze ZO, na starosti většinu administrativních a organizačních záležitostí spojených s příjezdy a pobytem zahraničních studentů i hostů. Komunikaci s lidmi ze všech světových stran si navíc užiju i při výuce angličtiny, což také patří k náplni mé práce. 

Co vás baví ve volném čase, sportujete nebo máte nějaké jiné záliby? 

Nemůžu se sice srovnávat se všemi aktivními sportovci z FTK, ale pohyb je pro mě rozhodně velmi důležitý. Teď v zimě jezdím nejradši na běžky do Jeseníků a jakmile roztaje sníh, chodím po horách pěšky každý víkend. Úplně nejlepší je, pokud se najde čas na delší výlet s krosnou na zádech. Z mých dalších zálib zmíním alespoň jednu, kterou často ocení i moji přátelé, a to je příprava a pití výběrové kávy, ať už doma, nebo jako baristka v kavárně. 

Zažila jste studium v zahraničí během studií i vy a případně kde?

Jako studentka japonské a anglické filologie jsem se několikrát hlásila na výměnný pobyt do Japonska. Zájemců bylo ovšem mnohem více než volných míst, a tak jsem se nikdy nedostala mezi vybrané šťastlivce. Nakonec jsem vycestovala alespoň na pracovní stáž do Tokia přes studentskou organizaci AIESEC, ale studium samotné jsem si v zahraničí nikdy neužila. 

Proč by měli podle vás studenti vyrazit na Erasmus? 

Těch důvodů je tolik, že ani nevím, kde začít. Myslím si, že jakýkoliv dlouhodobý pobyt v zahraničí, ať už studijní nebo jiný, člověka naučí, jak se o sebe postarat, dodá mu odvahu a často i chuť rozvíjet své schopnosti. Samozřejmě i po jazykové stránce je Erasmus neuvěřitelně přínosná zkušenost a rozhodně je dobré vědět, jak to chodí i na jiných univerzitách než je ta naše. Studenti navíc mohou navázat spoustu přátelských i profesních kontaktů a uvědomit si, jak rozdílná může být mentalita lidí z ostatních kultur. 

Děkujeme Tereze za rozhovor a přejeme jí mnoho pracovních úspěchů a spokojenosti u nás na Vrcholu.
 

Zpět