Licenční kurz fitness

Čtvrtek 3. únor 2022, 15:00 – Text: Oddělení pro celoživotní vzdělávání

Fakulta tělesné kultury nabízí studentům možnost absolvování licenčního kurzu fitness, který se uskuteční v průběhu letního semestru akademického roku 2021/2022.

Harmonogram kurzu

3. 3. 2022 | Úvodní teoretický blok | 8:30–12:00 | AC BALUO
Obsahem úvodního bloku bude kromě seznámení s průběhem licenčního kurzu a obsahového zaměření kurzu i ucelená prezentace základních pilířů všestranného fitness instruktora. Součástí tohoto bloku bude dále sjednocení základní oborové terminologie, vymezení rozdílů mezi doporučeními pro pohybovou aktivitu a preskripcí pohybové aktivity, kategorizace druhů fitness, tréninkové cíle a práce s nimi, tréninkové metody, principy tvorby tréninkového programu, plánování tréninkového procesu a pohybová aktivita/cvičení/trénink u tzv. speciálních skupin (hypertenze, diabetes mellitus, osteoporóza, obezita / nadváha, astma, aj.).

3. 3. 2022 | Somatodiagnostický blok | 13:00–17:00 | AC BALUO
V rámci somatodiagnostického bloku budou prezentovány základy somatodiagnostiky a její praktické využití. Dále budou prezentovány metody a postupy při hodnocení somaticko-funkčního stavu jedince s ohledem na ontogenetický vývoj. Důležitou částí kurzu bude praktický nácvik diagnostických metod pro posouzení stavu jedince. Účastník kurzu by si měl odnést ucelené teoretické poznatky a praktické zkušenosti, které budou využitelné v jeho vlastní praxi.

4. 3. 2022 | Praktický blok I | 8:00–17:00 | AC BALUO

• Základní pohybové vzory – přirozené formy pohybu
  • Vývojová kineziologie / cvičení
  • Silový trénink – specifika, parametry, tréninkové cíle, tréninkové metody

5. 3. 2022 | Praktický blok II | 8:00–17:00 | AC BALUO

• Kardiotrénink (efekt, parametry, možnosti využití)
  • Koordinace a stabilita
  • Specifika trénink v oblasti aplikovaných pohybových aktivit
  • Management fitness centra
  • Základy funkčního tréninku – specifika, parametry, benefity, možnosti

6. 3. 2022 | Praktický blok III | 8:00–17:00 | AC BALUO

• Základy výživy vs. Sportovní výživa
  • Ukázka z praxe
  • Doplňky stravy
  • Praktické zkušenosti s výživovými doplňky
  • Souhrn jednotlivých bloků

22. 5. 2022 | Termín splnění dílčích požadavků

30. 5. 2022 | Závěrečný test/zkoušení | 9:30–11:00 | místnost bude upřesněna

V dalším průběhu kurzu se přechází na individualizovanou výuku prostřednictvím face-to-face konzultací a k reálné práci s klientem pod odbornou supervizí.

5.900,- Kč

Přihlášky a platba

Nejpozději do 25. 2. 2022 přes Portál CŽV UP včetně zaslání potvrzení o platbě na email: hana.wittkova@upol.cz
Platba dle instrukcí na následujícím odkazu: https://czv-up.upol.cz/cs/registration/2292/detail/terms

Případné dotazy k organizaci kurzu pište na garanta kurzu Mgr. Michala Kudláčka, Ph.D. (michal.kudlacek@upol.cz)

Podmínky přijetí

Úspěšně absolvovaný předmět anatomie. Výhodou: základy sportovního tréninku, obecná fyziologie, fyziologie zátěže.

Počet účastníků

Minimum pro otevření kurzu: 14