Když nám bylo pětadvacet aneb Rok 2016 obrazem

Úterý 3. leden 2017, 13:16 – Text: Martin Višňa

Dvanáct měsíců roku 2016 uteklo jako voda. Voda, za kterou však zůstalo spousta zážitků, zkušeností či vědomostí a také třeba stovky obrázků ve fakultním fotoarchivu. Pojďte si prostřednictvím dvanáctky fotografií připomenout, čím mimo jiné naše fakulta žila v roce, kdy jí bylo pětadvacet.

Den otevřených dveří. Nelze začít jinak, vždyť v lednu a únoru vrcholí snahy přivábit do fakultního náručí zájemce o studium. Již několik let přitom není Den otevřených dveří jen o informacích o oborech, ale návštěvníci si leccos mohou i vyzkoušet.

Foto: Martin Višňa | Více: fotogalerie leden, fotogalerie listopad

Kurz přežití. Ti, co už u nás studují, pak tráví zimu učením na zkoušky anebo na kurzech. Tato fotka pochází z únorového rekreologického survivalu v Nízkých Tatrách.

Foto: archiv katedry rekreologie | Více: článek

Dárci krve. V březnu si nechali akademici a studenti naší fakulty na Transfuzním oddělení Fakultní nemocnice Olomouc pustit žilou. Darovali 8,5 litru krve.

Foto: Martin Višňa | Více: článek

Dříteč. Naše fakulta se v dubnu výraznou měrou podílela na Symposiu sportovní medicíny a dalších věd ve vrcholovém sportu v Dříteči u Pardubic. Michal Botek byl členem organizačního týmu, mezi vystupujícími pak byli děkan Zbyněk Svozil, Iva Machová, Iva Klimešová, Michal Šafář a další.

Foto: archiv pořadatelů | Více: fotogalerie

Poslední absolventi. V květnu splnilo svou závěrečnou studijní povinnost posledních pět studentů programu Erasmus Mundus Master in APA. Očividně z toho měli radost.

Foto: Daniel Mikeška | Více: o programu

APA Road. Červnem se nesly melodie legendárních Beatles. Právě u nich jsme se totiž při přípravách Evropského kongresu aplikovaných pohybových aktivit inspirovali. Kongresu se zúčastnilo přes 150 odborníků z celé Evropy a ti nejlepší řečníci nechybí na této fotce.

Foto: Martin Višňa | Více: článekfotogalerie

Větrači. Tým Radosti z pohybu hýbal po celý rok veřejností. Zájemci se mohli zúčastnit pěších výletů Větrán a běžeckých tréninků Jogito ergo sum, na jaře též in-line vyjížděk Roll UP nebo Půlmaratonské výzvy. Záběr pochází z červencového Větrání podél Moravské Sázavy.

Foto: Martin Višňa | Více: Radost z pohybu v roce 2016

Letní SportPark. Olympiáda v Riu, srpnové téma číslo jedna. U příležitosti jejího konání si zájemci v Aplikačním centru BALUO mohli koukat na televizní přenosy, setkat se se sportovci, podstoupit vybrané diagnostické testy a samozřejmě si také dát do těla, přičemž došlo i na sport handicapovaných.

Foto: archiv AC BALUO | Více: fotogalerie

Čtvrtstoletí. Na začátku září jsme během velkého univerzitního setkání absolventů oslavili narozeniny naší fakulty. Pětadvacáté. Oslava to byla spíše neformální a drobet divočejší, jak se na takovou mladici sluší a patří. Ale nechybělo vzpomínkové setkání akademické obce a narozeninový dort sladěný s univerzitním vizuálem. Protože i divočina má svůj řád.

Foto: Martin Višňa | Více: článek, fotogalerievideo

Přespolák. Nesmíme zapomenout na sportovní přebory, které tradičně pořádá katedra sportu. Studenti během roku změřili síly ve šplhu a v atletických disciplínách venku i v hale. Říjnový přebor, jehož mužský start je zachycený na snímku, ovládli naše studentka Karolína Mrazková a Pavel Hladík z přírodovědecké fakulty.

Foto: Martin Višňa | Více: šplh, videoreportáž ze šplhuatletika, přespolní běh, halová atletika

Hejtmanská předávka. Slavnostní otevření Aplikačního centra BALUO bylo stylizováno jako štafetový závod. A protože bylo krátce po krajských volbách, došlo i na zajímavý moment, kdy dosluhující hejtman Jiří Rozbořil předával štafetový kolík a slovo svému nástupci Oto Koštovi.

Foto: Martin Višňa | Více: tisková zpráva, video, web AC BALUO

S rodiči to nejde, ale bez nich také ne. V prosinci se v naší aule mluvilo o mentálních aspektech rozvoje sportovního talentu. Seminář aplikované sportovní psychologie, na který Michal Šafář pozval kolegyni Helenu Sukovou nebo mentálního kouče Mariana Jelínka, hlásil už dlouho dopředu „vyprodáno“.

Foto: Martin Hroch | Více: fotogalerie M. Hrocha