Dny na monoski přiblíží zimní sport handicapovaných

Ilustrační foto: Daniel Mikeška
Středa 12. únor 2020, 12:00 – Text: Martin Višňa

Do pětice ski areálů zavítá během února a března letošní ročník Dnů na monoski, osvětových akcí, které pořádá Centrum APA fakulty tělesné kultury s cílem ukázat, že i lidé se zdravotním postižením si mohou užívat lyžařských radostí. První zastávkou je již v sobotu 15. února Hrubá Voda u Olomouce.

První lyžaři na monoski na svah vyjedou po 10. hodině. „Zveme všechny příznivce sjezdového lyžování bez rozdílu věku, postižení či zdravotního omezení. Pod dohledem zkušených instruktorů si mohou zdarma vyzkoušet opakované jízdy na monoski či biski, zhlédnout praktické ukázky jízdy na těchto speciálních lyžích a užít si kopec zábavy,“ uvedl garant akce Daniel Mikeška s tím, že k dispozici na místě bude osm monoski a biski strojů.

Po Hrubé Vodě se Dny na monoski přesunou na Vysočinu, kde zavítají  v sobotu 22. února do Ski areálu Olešnice na Moravě a o týden později, 29. února, na sjezdovku v Hlinsku. Následovat pak bude 7. března zastávka na Trojáku v Hostýnských vrších a letošní ročník seriálu se završí 14. března ve Ski areálu Kraličák. Podle možností bude vedle samotného ježdění na monoski připraven i doprovodný program plný soutěží a her.

„Upozorňujeme však, že s ohledem na předpověď počasí může dojít ke změně termínu či zrušení konkrétní akce,“ dodal Daniel Mikeška. Aktuální informace mohou zájemci sledovat na facebooku Centra APA zde.

Dny na monoski organizuje Centrum APA od roku 2013, spolupracuje při tom se sportovními školami Newman school, Ski fanatic a Yetti ski Troják. Smyslem je nabídnout možnost aktivního sportovního vyžití lidem s tělesným postižením a motivovat je k pohybu a zároveň lyžování na monoski prezentovat i široké veřejnosti.

Zpět