Aplikační centrum BALUO se otevře na přelomu května a června

Ilustrační foto: Lukáš Ondrášek
úterý 12. květen 2020, 8:30 – Text: Martin Višňa

Protikoronavirová opatření znamenala v uplynulých týdnech významný zásah do plánů také pro Aplikační centrum BALUO fakulty tělesné kultury, které je od 17. března uzavřené. S ohledem na aktuální situaci se ale již připravuje postupný návrat k běžnému provozu.

Ještě koncem února a začátkem března bylo v Aplikačním centru BALUO v některých časech živo jako v úlu. Po loňském roce, který byl po provozní stránce od otevření centra nejlepší, letos vedení plánovalo další růst.  Epidemie koronaviru ovšem plány narušila. „S tímto scénářem nikdo z nás nemohl počítat. Uzavření mělo dopad na úplně všechno a všechny. Ale bylo třeba k situaci přistoupit pragmaticky. Prakticky ihned po uzavření jsme začali pracovat na přípravách obnovení provozu. Bohužel jsme museli zrušit mnoho velkých a zajímavých akcí, některé se budou přesouvat na jiný termín,“ uvedl ředitel centra Martin Sigmund.

Aktuálně se připravuje postupný rozjezd aktivit podnikatelských subjektů, které mají v centru svá pracoviště, jako jsou Mobilní fyzioterapie nebo ReFit Clinic. „Co se týká široké veřejnosti, počítáme s možnými aktivitami na přelomu května a června, samozřejmě s ohledem na vývoj pandemické situace. Co ale určitě nebude v provozu, je testovací nádrž. Ohledně termínu zprovoznění vnitřních bazénových ploch čekáme na odpověď od příslušných autorit,“ dodal. V červnu by také mohlo dojít k obnovení některých pohybových kroužků pro vybrané cílové skupiny.

Zpřístupnění veřejnosti samozřejmě budou provázet bezpečnostní a hygienická opatření v souladu s platnými nařízeními a doporučeními vlády a ministerstva zdravotnictví, jako například umístění dezinfekce při vstupu do budovy. Upraven bude také režim vstupu klientů do centra a vydávání čipů a náramků.

Přestože se centrum v březnu uzavřelo pro veřejnost, jeho pracovníci ani chvíli nezaháleli. „Mimo jiné jsme podali na ministerstvo průmyslu a obchodu několik inovačních voucherů v oblasti průmyslové praxe, tři projekty již byly schváleny. Připravujeme také zahájení všech činností v úspěšně podaném grantu TA ČR. Vytváříme vlastní aplikaci pro hodnocení zdravého růstu a vývoje sportujících dětí a mládeže a aplikaci pro nábor a výběr sportovních talentů, v tomto případě pro Fotbalovou asociaci ČR a fotbalové akademie. Čeká nás také komplexní testování reprezentace lyžařů, extraligových hokejistů a dalších sportovních subjektů,“ vyjmenoval Martin Sigmund.  

Zpět