Akademický výběr hráček házené z UP byl v kosovské Prištině čtvrtý

Pondělí 29. srpen 2022, 11:20 – Text: Oddělení pro rozvoj a vnější vztahy

Po týdenním zápolení v daleké Prištině v Kosovu, se vrátil po několika hodinové cestě autobusem zpět náš tým házenkářek z Univerzity Palackého se čtvrtým místem. I když tým UP neodjel v úplně nejsilnější sestavě, tak se za své účinkování vůbec nemusí stydět.

Tým UP ve skupině prohrál s univerzitním týmem z daleké Koree (20:35) a vyhrál na týmem Albánie (50:4). Ve čtvrtfinále si po boji poradil s univerzitou z Chorvatské Puly (29:20). V semifinále nestačil tým UP na španělský tým (12:29). A v boji o bronzové medaile velmi smolně podlehl univerzitě z kosovské Prištiny (24:26). I přes smutné čtvrté místo všechny hráčky na celém turnaji předváděly výborné výkony, a se ctí a hrdostí reprezentovali naši univerzitu na Univerzitním světovém poháru v házené. Celému týmu včetně trenéra Jana Bělky a fyzioterapeutky Pavlíny Minářové (oba z FTK) patří poděkování za vzornou reprezentaci UP Olomouc.

Sestava hráček na turnaji byla:

Hašlarová Kristýna, Kohoutová Veronika, Protivánková Adéla, Chodilová Tereza, Milotová Daniela (všechny FTK), Dobrovská Markéta (FZV), Konvičná Eliška (PF), Mikulenková Ivera, Polášková Michaela (obě PdF), Možišová Anna (FF), Rožková Julie, Spurná Markéta, Spurná Šárka (PřF).