15. International Teaching Week – citius, altius, fortius

čtvrtek 14. listopad 2019, 8:00 – Text: Oddělení pro rozvoj a vnější vztahy

V uplynulém týdnu, od 4. – 8. 11. 2019, proběhl na fakultě tělesné kultury v pořadí již patnáctý International Teaching Week (ITW) pod taktovkou zahraničního oddělení FTK. Celý týden probíhaly přednášky a praktické hodiny pedagogů z Izraele, Íránu, Portugalska, Srbska, Kanady a USA. Jednalo se především o kolegy z partnerských univerzit této fakulty. Díky ITW se mohli zahraniční hosté seznámit s prostředím FTK a jeho zařízením, setkat se se svými studenty, kteří jsou zde na Erasmu, nebo s českými studenty, kteří dříve navštívili výše zmíněné destinace. V neposlední řadě zde měli příležitost navázat kolegiální sítě s našimi pedagogy a výzkumníky, což vytváří potenciál pro vznik nových projektů a partnerství.

Naši studenti si mimo jiné mohli vyzkoušet izraelské inovativní metody pro výuku plavání nebo severoamerický raketový sport pickleball. Proběhly různorodé přednášky zaměřené například na sportovní diagnostiku, fyzioterapii či biomechaniku.

„Letošní ročník ITW hodnotím velmi pozitivně, neboť se nám daří držet rostoucí trend kvality této akce, která je významnou součástí propagace FTK v zahraničí, jakožto i propagace zahraničních partnerů / univerzit mezi našimi studenty. Proto bych se nezdráhal parafrázovat olympijské heslo – rychleji, výše, silněji (citius, altius, fortius),“ komentoval úspěšnou realizaci 15. ročníku ITW proděkan pro zahraničí, dr. Michal Kudláček.

Jak potvrzuje následující reakce od jedné ze zahraničních vyučujících, celý týden se nesl ve velmi přátelské atmosféře a my už se těšíme na šestnáctý International Teaching Week, který proběhne v dubnu 2020.

Anat Farkash, The Academic College at Wingate – Izrael:

„Nejen že se mi podařilo navázat nové pracovní vztahy, ale i nová přátelství. Zaměstnanci Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci si dali velmi záležet na tom, aby pro nás byl ITW skvělým zážitkem jak z profesního hlediska, tak z osobního. Komunikace se studenty byla perfektní a interakce s ostatními zahraničními vyučujícími byla jednoduše skvělá. Mně osobně se podařilo setkat s místním kolegou v oboru, což vedlo k domluvení odborné spolupráce a také k mému osobnímu rozvoji z hlediska rozjednání možnosti budoucích doktorských studií na FTK. Chtěla bych poděkovat všem zaměstnancům FTK za jejich profesionální spolupráci a velmi vřelé přivítání.“

Zpět