Prosinec 2019: Vydání druhého newsletteru. Ukončení projektu.
Listopad 2019: Představení výukových materiálů odborné veřejnosti na workshopech v Praze a ve Velkých Losinách. Všechny vytvořené materiály jsou volně dostupné na webových stránkách projektu https://sportsmentors.eu/.
Září a říjen 2019: Překlad finální podoby výukových materiálu projektu do národních jazyků.
Září 2019: Setkání projektového týmu v italském Palermu. Hlavním bodem pracovního setkání byla finalizace podoby výukových materiálů projektu a forma jejich prezentace pro odbornou veřejnost a vysokoškolské instituce na národní úrovni (proběhne v listopadu a v prosinci).
Červen 2019: Vydání newsletteru.
Květen 2019: Setkání projektového týmu ve španělské Murcii. Hlavním bodem pracovního setkání byly zpětné vazby od studentů na pilotní kurz o mentoringu. Na základě zpětných vazeb byly vytvořeny revidované učební materiály.
Únor a březen 2019: Pilotní ověření kurzu SSaMs na studentech FTK UP.
Listopad 2018: Dokončena tvorba a překlad výukových materiálů, které se budou pilotně testovat na studentech v první polovině roku 2019. Uskutečnilo se setkání projektu v Irsku.
Říjen 2018: spuštění české mutace webových stránek projektu.
Květen 2018: Ve dnech 21.–22. 5. se uskutečnilo druhé setkání projektového týmu, a to na půdě FTK UP v Olomouci. Během mítinku byly představeny výsledky šetření zaměřeného na zjištění povědomí o problematice předčasných odchodů ze jednotlivých členských států. Dále proběhla diskuse o přípravě vzdělávacích materiálů pro studenty sportovních oborů, kteří se budou v budoucnu věnovat mentoringu. Byly představeny další platformy (FB,…), na kterých budou zveřejňovány informace o projektu. Další setkání je naplánováno na listopad 2018 na půdě irského Institutu of Technology Carlow.
Březen 2018: Představeno logo a spuštěny webové stránky projektu.
Leden a únor 2018: Bylo provedeno dotazníkové šetření zaměřené na zjištění povědomí o problematice předčasných odchodů ze vzdělávání mezi studenty FTK UP a pracovníky na kinantropologických a tělovýchovných pracovištích v České republice.
Listopad 2017: Uskutečnila se dvoudenní odborná stáž v Gloucesteru (UK). Během první schůze se upřesnily role jednotlivých partnerských organizací a připravily se podklady pro vstupní šetření zaměřené na zjištění povědomí o problematice předčasných odchodů ze vzdělávání mezi studenty FTK UP a pracovníky na kinantropologických a tělovýchovných pracovištích v České republice. Setkání se zúčastnil kompletní český tým ve složení Ladislav Baloun, Jana Sklenaříková a Tomáš Vyhlídal.