Jediným kandidátem na děkana FTK je Michal Šafář

Michal Šafář.
Foto: archiv FTK UP
Pátek 2. červenec 2021, 8:00 – Text: Martin Višňa

Fakultu tělesné kultury čeká na začátku nového akademického roku volba děkana pro funkční období 2022–2026. S velkou pravděpodobností se jím stane opět Michal Šafář, který v čele fakulty stojí od roku 2018 – je totiž jediným kandidátem. Volební zasedání Akademického senátu FTK UP se uskuteční 8. září.

Návrhy kandidátů mohli členové akademické obce fakulty předkládat do 11. června, nyní zvláštní volební komise oficiálně zveřejnila přehled navržených. „V termínu pro podávání návrhů byl předložen jeden návrh na funkci děkana FTK UP na funkční období 2022–2026. Navrženým kandidátem je současný děkan Michal Šafář. Kandidát splňuje všechny zákonné náležitosti a s kandidaturou souhlasil,“ uvedl předseda volební komise Zdeněk Svoboda z katedry přírodních věd v kinantropologii.

Než dojde 8. září na zasedání Akademického senátu FTK UP k samotné volbě, představí uchazeč o děkanský post své teze a vize rozvoje fakulty na besedě s akademickou obcí. To se uskuteční 31. srpna v hybridní podobě, tedy jak prezenčně v aule, tak s možností sledování přes internet. Přesné termíny konání prezentace i volebního zasedání s dalšími potřebnými informacemi budou včas zveřejněny zde.

Sportovní psycholog Michal Šafář vede fakultu tělesné kultury od roku 2018, čtyřleté funkční období mu skončí 8. února 2022. „Mou ambicí bylo být dobrý děkan. Ale tím, že přišel covid a situace nesrovnatelná s čímkoliv předtím, nedokážu posoudit, zda se mi to povedlo. Museli jsme řešit problémy, které byly velmi akutní. Ne že by nebyl na koncepční a systémovou práci čas, ale spoustu věcí jsme museli kvůli epidemii zabrzdit,“ řekl Michal Šafář ke své druhé kandidatuře na děkana FTK. 

Zpět