Studenti doktorského studijního programu na plavecké konferenci ve Švédsku

Foto: studenti DSP
Středa 25. leden 2023, 9:30 – Text: Oddělení pro rozvoj a vnější vztahy

V termínu 12.-15.1.2023 se ve Švédském Lundu konala jedna z největších plaveckých konferencí World Aquatics Development Conference, na kterou pořadatelé pečlivě vybírali přednášející z řad světových trenérů a odborníků na plaveckou tématiku ve dvou oblastech Competitive swimming a Learn to swim.

Mezi hlavními přednášejícími byli například Adrian Radulescu (trenér současného světového rekordmana na 100 VZ Davida Popoviciho), Tom Rushton (trenér vítězného týmu ISL - Energy standart), Jim Pawelczyk (profesor - Pensylvania state University), Eva Piatrikova (PhD v aplikované fyziologii – University of Bath UK) a další.

I z tohoto důvodu jsme moc rádi, že i Fakulta tělesné kultury zde měla své zástupce z řad studentů doktorského studijního programu. Do Švédska se vypravili Marek Polach, Tomáš Michalica a Jakub Březina, jejichž příspěvky obsáhly obě výše zmiňované sekce. Konkrétně se jednalo o ústní prezentaci v sekci "competitive swimming" s názvem: "Effect of pull-out technique of underwater phase performance in elite male 50 m breaststroke swimmers". Následovali 2 výstupy ve formě posterů, které zasáhli jak do sekce "competitive swimming" (Jakub Březina) tak do sekce "learn to swim" (Tomáš Michalica). V "poster sekci" kategorie "learn to swim" dokonce jejich poster s názvem: " Swimming games as a key element to develop motor skills and abilities of young swimmers with respect to their specific swimming level", slavil největší úspěch mezi přítomnými posluchači.

Jejich účast na konferenci by však nebyla možná bez vzájemné spolupráce s FTK UP, Aplikačního centra BALUO, umimplavat.cz s.r.o a FunSwim s.r.o. Všem organizacím proto děkujeme za podporu a těšíme na další spolupráci.

Plavání zdar a Katedře společenských věd v kinantropologii zvláště!