VS Pastviny

Popis výcvikového střediska

Areál VS Pastviny je univerzitním zařízením, a proto je špičkově vybaven. K dispozici jsou v rámci ceny ubytování tartanová hřiště pro všechny druhy míčových sportů, antukové hřiště, stolní tenis, tenisová tréninková zeď, půjčovna jízdních kol, koloběžek a kánoí, společenské místnosti s audiovizuální technikou, ale i bufet s barem pro občerstvení i večerní posezení u ohně.

K dispozici je zde celkem 148 míst k ubytování v chatkách či v pokojích se sociálním zázemím. Dále je v nabídce i sauna.

Turistické chatky pro 4–5 osob jsou vytápěné. Chatky jsou vybaveny dvoupatrovými postelemi a dostatečným počtem skříní na věci ubytovaných. Sociální zázemí je společné ve zděné budově v těsné blízkosti chatek. V ceně ubytování jsou i lůžkoviny.

Pokoje se nacházejí ve zděné budově. Každý pokoj je pro 3 osoby, popřípadě lze využít přistýlku. Vždy 2 pokoje mají společný vchod a společné sociální zázemí (záchod a sprcha). V ceně ubytování jsou i lůžkoviny. K pobytu je samozřejmě možné objednat i stravování formou plné penze či polopenze.

Areál má i bezbariérový přístup.

Výcvikové středisko Pastviny nabízí ideální zázemí pro individuální rekreaci jednotlivců či rodin, pro sportovní a firemní akce i organizaci školních výletů. Středisko je též výchozím bodem pro výlety po okolí Orlických hor.

K nejvyhledávanějším turistickým místům patří:

  • přehradní nádrž Pastviny na horním toku Divoké Orlice,
  • chráněný přírodní útvar Zemská brána - skalnaté údolí Divoké Orlice,
  • dělostřelecká tvrz Bouda,
  • Muzeum řemesel Letohrad.

Podrobné informace o areálu, fotogalerie a aktuální ceník ubytování jsou k dispozici na webu www.pastviny.upol.cz.

Kontakt

Mapa