Akademický výběr hráček házené z UP v kosovské Prištině

Pondělí 11. červenec 2022, 11:00 – Text: Oddělení pro rozvoj a vnější vztahy

Akademický výběr hráček házené z Univerzity Palackého se od 9. – 18. 7. 2022 v kosovské Prištině účastní prvního ročníku "University World Cup Handball", který náhradou za zrušené Akademické mistrovství světa v házené.

Univerzitního světového poháru se účastní pouze univerzitní týmy, které vyhráli své republikové akademické mistrovství. Jelikož Univerzita Palackého v házené žen již přes deset let po sobě ovládá České akademické mistrovství v házené žen, získala tak právo se tohoto prestižního světového mistrovství účastnit, a to díky podpoře České asociace univerzitního sportu (ČAUS) a Univerzity Palackého v Olomouci.

I přes ne úplně vhodný prázdninový termín odjel nakonec do Kosova výběr třinácti studentek z pěti fakult (FTK, PF, PdF, PřF, FF). Trenérem týmu je doktor Jan Bělka z FTK a fyzioterapeutkou týmu je bakalářka Pavlína Minářová, studentka Fyzioterapie na FTK. Univerzitní tým se v základní skupině utká z Univerzitními týmy z Koree a Albánie.

Celé mistrovství můžete sledovat na webu University World Cup Handball.