Univerzita Palackého na mezinárodní vzdělávací konferenci CZEDUCON

Archiv Úseku pro mezinárodní spolupráci
Středa 29. listopad 2023, 10:29 – Text: -ap-

Za přítomnosti vážených hostů jako je ministr školství, mládeže a tělovýchovy, Mikuláš Bek, prezident European Association for International Education, Piet Van Hove či předsedkyně České kanceláře rektorů, profesorka Milena Králíčková, se v prostorách brněnského hotelu Passage uskutečnil za skvělé organizace Domu zahraniční spolupráce již pátý ročník mezinárodní konference CZEDUCON.

CZEDUCON je platformou, jedinou svého druhu u nás, propojující odborníky a pracovníky z oblasti internacionalizace ve vysokoškolském vzdělávání. Stovkám hostů jak z Česka, tak ze zahraničí, dává konference jedinečnou příležitost účastnit se přednášek a aktivních diskuzí s experty v tomto oboru a společně se podílet na rozvoji mezinárodní spolupráce a vysokoškolského vzdělávání.

Hlavní tematické okruhy letošního ročníku této vzdělávací akce, které se účastnili i zástupci Úseku pro mezinárodní spolupráci a čtyř fakult Univerzity Palackého, se zaměřily na internacionalizaci pro všechny, digitální věk, spolupráci na akademické půdě i mimo ni a podporu žadatelů o studium, studentů a absolventů. Desítky přednášek podnítily mezi zástupci českých univerzit i mezinárodními hosty živé diskuze a sdílení dobrých i špatných zkušeností (nejen) ve zmíněných oblastech.

Konference se také neobešla bez aktivní účasti dvou zástupců Univerzity Palackého, jež patřili mezi hlavní mluvčí dvou panelových diskuzí. Pavel Flekač (Welcome Office) vedl společně s kolegyněmi z Technické univerzity v Ostravě a Vysoké školy ekonomické v Praze zajímavou přednášku o přínosu univerzitních welcome center pro studenty a zaměstnance ze zahraničí. Marie Jadrníčková (Aurora Alliance) a kolegové z Univerzity Karlovy a České technické univerzity v Praze sdíleli své zkušenosti se zapojením v Europe Universities Alliences.

Příležitosti, které CZEDUCON svojí profesionalitou a odborností nabízí, jsou pro strategii Úseku pro mezinárodní spolupráci UP a pro vzdělávání našich zaměstnanců klíčové. Domu zahraniční spolupráce tedy tímto děkujeme za organizaci a možnost být součástí této jedinečné akce.