Profesor Michael Pratt přednáší na FTK

Michael Pratt během International Teaching Weeku na Fakultě tělesné kultury.
Pondělí 2. leden 2023, 10:00 – Text: Oddělení pro zahraniční spolupráci

Fakulta tělesné kultury zve na sérii přednášek předního zahraničního odborníka v oblasti Public Health, profesora Michaela Pratta.

Michael Pratt je zahraničním odborníkem v oblasti Public Health (jedním z nejcitovanějších vědců v této oblasti). Jeho domovskou univerzitou je University of California - San Diego (UCSD), domovskou fakultou pak Herbert Wertheim School of Public Health and Human Longevity Science.

Do České republiky, resp. do Olomouce, se rozhodl přijet na základě dlouholeté nadstandardní spolupráce s Fakultou tělesné kultury. Na tento svůj pobyt získal stipendium přes Fulbrightův program, a to v té nejprestižnější kategorii "Fulbright Distinguished Scholar". Projekt, se kterým zde je, nese název "National and local physical activity policy development and implementation in the Czech Republic".

V Olomouci bude do června 2023 a v rámci zmíněného projektu se uskuteční celkem osm přednášek na různá témata z oblasti Public Health:

11. 01. 2023
The health and economic burden of physical inactivity

25. 01. 2023
The evolution of physical activity recommendations for public health: 1995 to today

08. 02. 2023
Measuring and monitoring physical activity for population health

22. 02. 2023
Can we reverse the global pandemic of inactivity:Evidence-based strategies to increase physical activity

08. 03. 2023
Is vigorous physical activity important for (public) health?

22. 03. 2023
A brief history of the development and implementation of public health policy for physical activity

05. 04. 2023
Physical activity and the United Nations Sustainable Development Goals

19. 04. 2023
Building global capacity for physical activity research and practice: Role of networks

Všechny přednášky se uskuteční vždy v čase 10:30–11:30 v místnosti NA 4.20.