Otevřeli jsme dveře uchazečům o studium i veřejnosti

Fotogalerie: Martin Višňa
Středa 30. listopad 2016, 8:02 – Text: Martin Višňa

Informace o studiu a studentském životě v Olomouci, ale také bohatý doprovodný program, v rámci nějž si zájemci mohli nechat zanalyzovat tělesné složení, poradit se o správném stravování nebo se dozvědět o využití Xboxu pro rozvoj pozitivního vztahu k pohybové aktivitě. Takový byl Den otevřený dveří v pátek 25. listopadu.

Cestu na naši fakultu si našlo na 350 návštěvníků, zejména uchazečů o studium, ale také lidé, kteří chtějí se chtěli dozvědět, čím vším se FTK zabývá.

Uchazeči se podle studentů na infostáncích nejvíce ptali na studium fyzioterapie a tělesné výchovy. Jednou z těch, které zaujala právě tělovýchova, byla Tereza z Lanškrouna. „Tělesnou výchovu bych jednou chtěla učit, baví mě a docela mi i jde, tak jsem si řekla, že bych to mohla zkusit. A pak jsem slyšela, že vaše fakulta je fajn škola,“ prozradila svoji motivaci nynější studentka předškolní a mimoškolní pedagogiky na střední škole v Litomyšli.

Snad se s Terezou, ale i dalšími brzy uvidíme na přijímacích zkouškách a následně při zápisu ke studiu. Ti, kteří se ještě nerozhodli, mohou využít ještě druhého dne otevřených dveří, který se koná v sobotu 21. ledna 2017. Program bude po Novém roce k mání ZDE. Přihlášky ke studiu se podávají do 28. února 2017.

Obsáhlejší fotogalerii z průběhu dne otevřených dveří najdete na našem Facebooku