Ohlédnutí za Erasmus Days 2023

Erasmus in Schools, ESN UP Olomouc
Pátek 13. říjen 2023, 14:12 – Text: -ap-

Program Erasmus, který již od roku 1987 nabízí zahraniční mobility studentů a pedagogů vysokých škol, se po celém světě těší velké popularitě. Avšak i tak známý program, kterým Erasmus bezpochyby je, by se měl lidem stále připomínat. A právě k tomu slouží každoroční Erasmus Days, do nichž jsou zapojeny univerzity a další vzdělávací instituce po celém světě. Toto období vypadá u všech jinak – pořádají se workshopy, hudební vystoupení, sportovní soutěže, přednášky, filmové večery apod. Všichni mají ale jediný cíl – oslavit a ještě více popularizovat program, který doslova mění životy.

Během Erasmus Days, které na Univerzitě Palackého probíhaly ve dnech 11. - 12.10., jsme na našich infostáncích zodpověděli na desítky dotazů týkajících se možnosti výjezdů do zahraničí (nejen) v rámci programu Erasmus+. Studijní pobyty, praktické stáže, krátkodobé programy pro doktorandy, kombinovaný intenzivní program, Evropa i celý svět - škála možností, která se našim studentům nabízí, byla příjemným zjištěním pro nejednoho zájemce.

Středeční odpoledne bylo v režii Zahraničního oddělení Právnické fakulty UP, která si pro české i zahraniční studenty připravila program plný her, dobrého jídla a zábavy. Studenti prověřili své znalosti o olomouckém kraji, univerzitě i fakultě samotné v soutěžním kvízu a "lingvistické okénko" nabídlo zábavnou formu nahlédnutí do odlišností i podobností různých světových jazyků.

Již nedílnou součásti Erasmus Days na naší univerzitě je také ESN UP Olomouc, které se svým programem překročilo hranice univerzity a společně s pěti zahraničními studenty navštívilo Obchodní akademii a Ekonomické lyceum Olomouc v rámci iniciativy Erasmus in Schools. Tato návštěva měla za cíl přiblížit středoškolským studentům země, z nichž naši zahraniční studenti pocházejí a podělit se s nimi o zkušenosti se svým pobytem a studiem v České republice. Tato návštěva se stala zajímavou a obohacující interakcí a zkušeností pro studenty na obou stranách.

Děkujeme všem studentům, dobrovolníkům a kolegům, kteří se k nám tento týden připojili a budeme se těšit na společně strávené chvíle zase za rok!

Nezapomeňte se podívat na fotky v naší fotogalerii.