I doma můžete být fyzicky na Vrcholu!

Čtvrtek 2. duben 2020, 20:00 – Text: Oddělení pro rozvoj a vnější vztahy

Aktuální semestr sice určitě neprobíhá způsobem, na který jsme všichni zvyklí. Avšak fakultní ruch neutichl úplně. Naopak!

Lidé, kteří se jakýmkoliv způsobem starají o chod fakulty, neustále pracují na tom, aby se nám všem podařilo současnou situaci překonat co nejlépe. A stejně na tom je i paní proděkanka pro organizaci Iva Dostálová, která během karantény připravila nejen pro studenty, ale i pedagogy, zaměstnance, uchazeče a vlastně pro všechny skvělou možnost, jak ve volných chvílích udělat něco prospěšného pro své tělo. Zpracovala návod na tabatu i s ohledem na své zkušenosti nejen z předmětu Zdravotní tělesná výchova.

Tabata je intervalový trénink, při kterém dochází ke střídání cvičení a odpočinku, při poměrně vysoké intenzitě zatížení podle individuálních možností každého cvičence. Informace a manuál k tabatě, její modifikace a konkrétní cviky k tréninku jednotlivých tělesných partií přikládáme níže ke stažení.

Tabata | komplet

Tabata | manuál

Tabata | rozcvička

Tabata | kardio