Česko-francouzský výzkumný program Barrande - výzva k podání žádosti o dotaci pro rok 2025

Ilustrační foto: fauxels, pexels.com
Čtvrtek 4. duben 2024, 10:36 – Text: -ap-

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR vyhlašuje výzvu k podání žádostí o poskytnutí dotace na realizaci bilaterálních projektů výzkumu, vývoje a inovací Česko – Francie v rámci aktivity Podpora mobility výzkumných pracovníků a pracovnic v rámci mezinárodní spolupráce.

Barrande program je česko-francouzskou spoluprací Huberta Curiena (the Czech-French Hubert Curien Partnership, PHC). Ve Francii jej realizuje Ministerstvo Evropy a zahraničních věcí (MEAE) a Ministerstvo vysokého školství a výzkumu (MESR), v ČR Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT).

Cílem programu je podpořit mobility za vědeckými účely mezi laboratořemi obou zemí a podnítit tak nové spolupráce a účast mladých výzkumných pracovníků a doktorandů.

Program je otevřen všem vědním oborům a předložené projekty musí spadat do oblasti základního výzkumu.

Francouzské týmy podávají žádosti na Campus France a české týmy na MŠMT současně.

Mezní termín pro podání žádostí je 30. května 2024.