Katedra fyzioterapie uspořádala jubilejní X. Absolventskou konferenci

Foto: Adéla Vymazalová
Čtvrtek 20. červen 2024, 13:00 – Text: Katedra fyzioterapie

Katedra fyzioterapie Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci ve spolupráci s RRR Centrem a Českou kineziologickou společností uspořádala 14. - 15. června jubilejní X. Absolventskou konferenci. Letošní ročník přinesl bohatý program, který zahrnoval jak teoretické přednášky, tak praktické workshopy. Témata, která si mohli účastníci vyslechnout, ale také prakticky vyzkoušet, byla: elektrodiagnostika (Mgr. Ondřej Laštovička, Ph.D.), mobilizace periferních nervů (PhDr. David Smékal, Ph.D.), vestibulární rehabilitace (Mgr. Klára Kučerová, Ph.D.), terapie pomocí suché jehly (Mgr. Zdeněk Čech), silový trénink (Mgr. Jakub Jarolím a Mgr. Petr Nátěsta), biomechanika běhu (Mgr. Ivana Hanzlíková, Ph.D.), dechové limitace u sportovců (Mgr. Martin Dvořáček) a viscerální terapie u primární dysmenorey (Mgr. Hana Bundilová, Ph.D.). Kvůli praktickým workshopům byla kapacita konference limitována na 100 účastníků. Poprvé však byla teoretická část konference k dispozici nejen prezenčně, ale také online, což umožnilo větší účast a také usnadnilo účast fyzioterapeutů ze vzdálenějších oblastí ČR.

Absolventská konference je zaměřena především na rozvoj praktických dovedností účastníků. Každý rok se tato konference střídá s konferencí Aktuality ve fyzioterapii, kterou rovněž pořádá Katedra fyzioterapie FTK UP. Aktuality ve fyzioterapii se soustředí na novinky a evidence-based practice v oboru. Příští ročník této konference je plánován na pátek 28. listopadu 2025 a jejím hlavním tématem bude bolest.

Celý program včetně fotogalerie proběhlé konference je dostupný na webových stránkách.