Den otevřených dveří

Den otevřených dveří je unikátní možnost dozvědět se o svém možném budoucím studiu na naší fakultě co nejvíce informací a ulehčit si tak rozhodování, jestli si k nám přihlášku podat.

Jak takový den otevřených dveří na naší fakultě vypadá?
Nečekejte, že odejdete pouze s letáčkem nebo poznámkami k vybranému oboru.
Dny otevřených dveří koncipujeme následovně:

 • během informačních bloků vás zástupci vedení fakulty seznámí s obecnými informacemi nejen ke studiu, ale i k životu v Olomouci,
 • podrobnější informace k vybranému oboru pak podají zástupci, pedagogové nebo studenti garantujících kateder,
 • pestrý doprovodný program vám umožní dozvědět se, čím vším se pracovníci fakulty zabývají, a leccos z toho si budete moci také vyzkoušet.

Den otevřených dveří proběhl v sobotu 20. ledna 2018 – prohlédněte si fotogalerii na našem Facebooku.

Program Dne otevřených dveří

sobota 20. ledna 2018 | 09:00–14:00 hod.

 • Všechny obory na jednom místě
  Na jednom místě, v Aplikačním centru BALUO, najdete jak nabídku našich studijních oborů, tak všechny další informace, které vás budou zajímat.
 • Informační bloky za přítomnosti vedení fakulty | 10:00 a 12:00 hod.
  prezentace základních informací o studiu | systém a formy studia | zabezpečení studia (ubytování, stravování, podpora studia) | studium v zahraničí | přijímací zkoušky (talentová přijímací zkouška, test obecných studijních předpokladů SCIO, ústní pohovor) v aule NA 401, budova NA (4. podlaží)

Doprovodný program

 • Analýza zatížení nohy při chůzi (FootScan)
  Nechte si analyzovat zatížení nohy při chůzi, výsledky šetření můžete obratem zkonzultovat.
 • Cosmed
  Dozvíte se zajímavosti o měření absorpce kyslíku při sportu nebo všednodenních činnostech (představení spirometrického zařízení COSMED K4B2).
 • Eye tracker
  Tento unikátní přístroj snímá a analyzuje vizuální informace, které vidíte. Zcela přesně detekuje pohyb vašich očí a pomocí externích kamer zobrazí, na co se přesně díváte.
 • Hala plná sportu
  Florbal, basketbal, rugby na vozíku nebo bocciu, paralympijskou obdobu známějšího pétanque – to vše si můžete zahrát v naší hale plné sportu.
 • Herna stolního tenisu
  Hrajete ping pong jako mistři, nebo si jen občas rekreačně pinknete? Profesionální stoly a pálky jsou tu pro vás.
 • Chytré fitness
  Výklad a praktická ukázka cvičení na posilovacích strojích finské firmy HUR, včetně využití nadčasového SMART tréninku, který zaručuje komplexní svalový rozvoj s individualizovaným přístupem a možností zpětnovazebních protokolů umožňujících kontrolu progresu jednotlivce. Přístroje fungují na principu stlačeného vzduchu a přirozeného přenosu sil, což vede ke zdravému posilování bez přetěžování kloubů v krajních polohách.
 • Měření tělesného složení
  Nechte si analyzovat složení vašeho těla. Měření tělesného složení pomocí nejnovějšího neinvazivního přístroje InBody 770 slouží ke stanovení množství a rozložení tukové a svalové tkáně, ke zjištění množství minerálních látek v těle a obsahu vody v těle. Jedná se o uznávanou metodu, která má např. výpovědní hodnotu o stupni nadváhy či obezity nebo naopak podvýživy.
 • Optojump
  Vyzkoušejte si optický systém Optojump, který je určen pro analýzu chůze, běhu nebo výskoku.
 • Rekre hala
  Vyzkoušejte naši vnitřní lezeckou stěnu, na které je připraveno přes třicet cest s různou obtížností. Nemusíte se bát, zkušení instruktoři dohlédnou na váš bezpečný návrat na zem. Lezení do výšek si mohou vyzkoušet i děti na speciální ministěně. A kdo není lezec, ale spíše skokan, jistě vezme zavděk naší velkou trampolínou.
 • Rovnováha s tučňáky
  Procvičte si koordinaci pohybu a rovnováhu s počítačovou hrou! Balancováním na speciální plošině budete ovládat tučňáka, který musí v co nejlepším čase urazit stanovenou dráhu.

Uchazeči o studium se specifickými vzdělávacími potřebami se mohou předem o studiu a průběhu Dne otevřených dveří informovat u Mgr. Lucie Ješinové (lucie.jesinova@upol.cz).

Jak se k nám dostat?

Areál naší fakulty se rozkládá v těsné blízkosti zastávky MHD Neředín, krematorium.

Můžete využít speciální bezplatnou autobusovou linku, která vás sem dopraví od vlakového nádraží. Její jízdní řád naleznete zde.

Pokud vám tento autobus ujede a nebudete chtít čekat, dovezou vás k areálu naší fakulty tramvaje linek 2 a 7, směr Neředín, krematorium, se kterými jednoduše pojedete až na konečnou. Případně můžete jet autobusem linky 26 (směr Topolany), který taktéž staví u krematoria. Lístek stojí 14 Kč.

Den otevřených dveří v mobilu

Mějte program Dne otevřených dveří, mapu Olomouce a jízdní řád bezplatné autobusové linky stále u sebe ve svém mobilním telefonu s OS Android! Stačí nainstalovat aplikaci Studuj na UP – ke stažení z Google Play.

FTK na Facebooku

Máte-li již teď otázky ke studiu na naší fakultě nebo studentskému životu v Olomouci, můžete napsat na stránku naší fakulty na Facebooku, kde vám buď pomohou přímo studenti, nebo váš dotaz bude přeposlán příslušným pracovníkům.

Dopředu si taktéž můžete prohlédnout některé prostory fakulty ve virtuální prohlídce.

Z minulých dnů otevřených dveří

Své dveře veřejnosti a uchazečům o studium otevřela univerzita v pátek 1. prosince 2017, video se záběry z naší fakulty si můžete prohlédnout na univerzitním kanálu YouTube od času 1:38.

Z minulých dní otevřených dveří jsme pořídili také krátká shrnující videa: