FTK vyšle běžecký tým do olomouckého půlmaratonu

Pátek 26. duben 2019, 8:00 – Text: Michal Zbraněk

Fakultě tělesné kultury UP se naskytla jedinečná možnost sestavit vlastní běžecký tým čítající symbolických 10 členů k příležitosti jubilejního 10. ročníku závodu. Populární běžecký závod Mattoni Olomouc Half Marathon se uskuteční 15. června 2019 a my budeme u toho!

Spolupráce mezi Univerzitou Palackého v Olomouci a pořadatelskou organizací Runczech probíhá již řadu let. Na základě toho byla naší fakultě nabídnuta možnost sestavit vlastní běžecký tým. Abychom dostáli našemu jménu, neváhali jsme. Oslovili jsme studenty a zaměstnance naší fakulty, zda by se nechtěli stát součástí týmu. Během pár dnů se nám podařilo sestavit tým složený z 5 běžců a 5 běžkyň z řad studentů i zaměstnanců. Půlmaraton představuje obdivuhodný sportovní výkon a bez kvalitní přípravny by to zkrátka nešlo. Jsme velice rádi, že generálním partnerem týmu se stalo AC BALUO , které poskytne našemu týmu nejlepší možné podmínky a zázemí pro přípravu. Kromě toho naše fakulta disponuje špičkovým vybavením ve třech odborných laboratořích, které slouží například ke zjištění stavu aktuální výkonnosti. I tyto možnosti bude náš tým moci využít.

Jednotlivé členy FTK týmu budeme průběžně a detailněji představovat na sociálních sítích. Proto nás sledujte na Facebooku a Instagramu! Těšit se také můžete na fotky a videa z průběhu jejich přípravy na tento skvělý závod.

Dovolte nám tedy, zatím jen jmenovitě, představit FTK tým.

Členové FTK týmu:

1. Lucia Horňáková