AC BALUO informuje - duben

Úterý 2. duben 2019, 12:35 – Text: Aplikační centrum BALUO

Aplikační centrum BALUO nepolevuje

Aplikační centrum BALUO vás bude nově informovat o projektech a akcích, kterých se účastní nebo se pod jeho hlavičkou připravují. První informační shrnutí si můžete přečíst níže.

Testování
Odborníci AC BALUO v březnových dnech přivítali ve svých laboratořích ženský reprezentační tým ČR v házené, který se připravuje na kvalifikační zápasy na Mistrovství světa 2019 konané v japonském Tokiu. Následně využili našich odborných služeb mladí talentovaní junioři ve vodním slalomu a mladí reprezentanti v alpském lyžování. Poslední březnový čtvrtek a pátek proběhla komplexní diagnostika seniorské reprezentace ČR ve stolním tenise. Současně s tím byl v aplikačním centru uspořádán kvalifikační turnaj žen ve stolním tenise, který poskytne reprezentačním trenérům odpovědi v otázkách finální nominace pro Mistrovství světa 2019, které proběhne již ve druhé polovině dubna v Maďarsku. Jsme potěšeni, že se alespoň určitým způsobem můžeme podílet na přípravě reprezentantů České republiky v různých sportovních disciplínách. Tímto jim současně přejeme co nejlepší výsledek na vrcholných akcích světového formátu a pravidelný návrat do Olomouce, na Univerzitu Palackého a Fakultu tělesné kultury ve vzájemném propojení s Aplikačním centrem BALUO.

Zdravá firma

Mimo spolupráce se sportovní klientelou se současně zaměřujeme na aktivaci spolupráce s průmyslovým sektorem a transferem technologií a poznatků do firemní praxe. V těchto dnech startuje unikátní projekt pracovníků aplikačního centra pod názvem „Zdravá firma“, který iniciuje zapojení jednotlivých firem a jejich zaměstnanců do programů zaměřených na zlepšení, případně udržení dobrého zdraví. Důraz je kladen na specifické potřeby jednotlivých firem a jejich pracovníků s ohledem na optimalizaci pracovní zátěže a prevenci vzniku zdravotně nežádoucích jevů nebo jejich eliminaci. Náplň spolupráce mezi aplikačním centrem a jednotlivou firmou bude vždy individuální, stavěna přesně na míru podle představ a požadavků vedení i samotných pracovníků. Dohodnutá spolupráce pak může probíhat jak v prostorách aplikačního centra, tak i v prostorách participující firmy.

Baluáček

Současně nezapomínáme na naše klienty a „účastníky výzkumu“. V tomto případě se jedná o děti a mládež, kdy připravujeme další nabídku prázdninových příměstských táborů pod názvem „Baluáček“. První letos proběhne v termínu od 15. do 19. července. V těchto dnech je již možné se přihlásit a to na recepci aplikačního centra. Kapacita jednoho týdenního tábora bude 20-25 dětí ve věku od 6 do 14 let. Další termíny příměstského tábora budou dále upřesněny podle kapacitních možností centra a plánovaných prázdninových akcí většího rozsahu.

TOURISM EXPO 2019

S ohledem na další propagaci a komunikaci k široké veřejnosti připravuje Aplikační centrum BALUO ve spolupráci s Mobilní fyzioterapií s.r.o. společnou expozici na olomouckém výstavišti Flora v rámci konání akce TOURISM EXPO 2019 a to již v následujících dnech 5. a 6. dubna. Těšíme se na setkání.