Nabídky DZS - září 2022

Ilustrační foto: valentin antonucci, pexels.com
Čtvrtek 15. září 2022, 13:27 – Text: -ap-

Infowebinář: stipendijní pobyty v německy mluvících zemích

Nejen pro studenty germanistiky či teritoriálních studií se zaměřením na německy mluvící země pořádáme webinář o stipendijních výjezdech do Německa, Rakouska nebo Švýcarska. Uskuteční se on-line 11. října od 15:00 do 16:00 prostřednictvím MS Teams. Provedeme je širokou nabídkou programů AIA, AKTION a CEEPUS a představíme jim také příklad dobré praxe. Webinář je určen především pro studenty magisterských a doktorských studijních programů a pracovníky zahraničních oddělení veřejných vysokých škol. Registrační formulář prosím vyplňte nejpozději do 9. října.

CEEPUS

Termíny pro žadatele o výjezd v letním semestru 2022/2023

V rámci sítí mohou zájemci podávat žádosti do 31. října 2022. Bližší informace najdete na webu, případně kontaktujte příslušnou zahraniční Národní kancelář CEEPUS.

AKTION ČR - Rakousko

Webinář pro zájemce o stipendijní pobyt v Rakousku

Přihlaste se na webinář programu AKTION ČR – Rakousko, který se uskuteční 5. října od 15:00 do 16:00. Termín pro podání žádosti o stipendium je 31. října. Dozvíte se, jak podat žádost o stipendium a jaké jsou podmínky udělení stipendia. Můžete se také těšit na příklad dobré praxe. Webinář je určen pro studenty magisterských a doktorských studijních programů veřejných vysokých škol, akademické pracovníky a zaměstnance zahraničních oddělení. Registrační formulář prosím vyplňte nejpozději do 3. října.

Přehled důležitých termínů

• 5. října online webinář pro zájemce o stipendium
  • 31. října – termín pro podání žádostí o stipendia na přípravu disertační/diplomové práce a na výzkumné pobyty
  • 31. října – termín pro podávání návrhů projektů spolupráce na období 1. ledna - 31. prosince 2023 (nové Pokyny pro sestavení návrhů projektů 2023 jsou k dispozici na webu DZS)