Licenční kurz fitness

Ilustrační foto: youthincmag.com
Čtvrtek 1. únor 2018, 9:52 – Text: CŽV FTK

Fakulta tělesné kultury nabízí studentům možnost absolvování licenčního kurzu fitness, který se uskuteční v průběhu letního semestru akademického roku 2017/2018.

Odborný garant

Mgr. Michal Kudláček, Ph.D.

T: +420 585 636 254

E: michal.kudlacek@upol.cz

Organizační garantka

Bc. Hana Wittková

T: +420 585 636 366

E: hana.wittkova@upol.cz

Harmonogram kurzu

23. 2. 2018 | Úvodní teoretický blok | 9:00–12:00 | NC 517

Obsahem úvodního bloku bude kromě seznámení s průběhem licenčního kurzu a obsahového zaměření kurzu i ucelená prezentace základních pilířů všestranného fitness instruktora. Součástí tohoto bloku bude mj. sjednocení základní oborové terminologie, vymezení rozdílů mezi doporučeními pro pohybovou aktivitu a preskripcí pohybové aktivity, kategorizace druhů fitness, tréninkové cíle a práce s nimi, tréninkové metody, principy tvorby tréninkového programu, plánování tréninkového procesu a pohybová aktivita/cvičení/trénink u tzv. speciálních skupin (hypertenze, diabetes mellitus, osteoporóza, obezita / nadváha, astma, aj.).

23. 2. 2018 Somatodiagnostický blok | 14:00–17:00 | AC BALUO

V rámci somatodiagnostického bloku prezentovány základy somatodiagnostiky a její praktické využití. Budou prezentovány metody a postupy při hodnocení somaticko-funkčního stavu jedince s ohledem na ontogenetický vývoj. Důležitou částí kurzu bude praktický nácvik diagnostických metod pro posouzení stavu jedince. Účastník kurzu by si měl odnést ucelené teoretické poznatky a praktické zkušenosti, které budou využitelné v jeho vlastní praxi.

16. 3. 2018 Praktický blok I | 8:00–15:00 AC BALUO

– Základní pohybové vzory – přirozené formy pohybu

– Přirozený funkční trénink (PFT) – vývojová cvičení pomocí metodických řad, „core“ trénink

– Statická + balanční cvičení