David Rozehnal na setkání připomene svou fotbalovou kariéru

Foto: archiv D. Rozehnala
pátek 9. listopad 2018, 11:00 – Text: Martin Višňa

Nejen o působení v nejlepších ligách světa a v reprezentačním týmu České republiky bude na půdě fakulty tělesné kultury hovořit fotbalista David Rozehnal. Na setkání s ním zve v pondělí 12. listopadu od 18 hodin všechny zájemce projekt Univerzita pro Sport.

David Rozehnal se po fotbalovém trenérovi Petru Uličném či osobnostech HC Olomouc stane dalším hostem cyklu besed Za oponou. Rozehnal začínal s fotbalem kousek za Olomoucí, v Kožušanech. Dres Sigmy Olomouc později vyměnil za barvy anglického Newcastle United FC, francouzského Paris Saint-Germain nebo německého Hamburger SV. Oblékl také dres české reprezentace, v níž odehrál šedesát zápasů. Po čtrnácti letech v zahraničí nyní ukončil profesionální kariéru.

„Jsem velice rád, že naši studenti mají možnost se pravidelně potkávat s úspěšnými sportovními osobnostmi, které jim zábavnou formou předají nespočet zkušeností a rad,ʺ uvedl děkan fakulty tělesné kultury Michal Šafář, který se zároveň ujme moderování setkání.

To začíná v 18 hodin v aule NA 401 v budově děkanátu fakulty. „David Rozehnal ale bude na místě dříve, před začátkem si budou moci zájemci přijít pro podpis,“ doplnil autor projektu Michal Zbraněk. Vstup na besedu je zdarma.

Projekt Univerzita pro sport chce prohloubit spolupráci Univerzity Palackého s místními sportovními kluby. Setkání Za oponou jsou jednou z jeho součástí, stejně jako chystaný přednáškový cyklus Vědět víc, který se zaměří na témata z oblasti sportovního tréninku nebo marketingu sportu. Pořadateli setkání s Davidem Rozehnalem jsou fakulta tělesné kultury, Studentské kariérní a poradenské centrum UP a SK Sigma Olomouc.