30 let v pohybu

Video seriál s absolventy a pedagogy Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci. 30 let rosteme, učíme pohybem a spojujeme. Chcete znát příběhy některých z nás?

Soňa Formánková

Gymnastická bohyně a cesta paní doktorky Soni Formánkové na FTK.

Jiří Saňák

Inspirativní příběh úspěšného trenéra fotbalu. Co mu přineslo studium Aplikované tělesné výchovy a jak vzpomíná na svá studentská léta?

Jana Hoffmannová

Psychologie + lyže + kolo + láska k přírodě = Jana Hoffmannová z Katedry rekreologie. Kolik let strávila na kurzech? Jak dlouho na fakultě vlastně působí?

Jiří Dub

Když spojíte nadsázku, humor a bazén, vznikne vám zaručeně Jiří Dub. Jak se dostal na fakultu a co se mu vybaví, když se řekne FTK?

Jana Pelclová

Co má společného tanec, věda a český jazyk s docentkou Janou Pelclovou? Další dáma, kterou představujeme působí na Institutu aktivního životního stylu a částečně i na Katedře sportu.

Adam Šimůnek

Adam Šimůnek je dalším absolventem FTK UP, kterého vám v seriálu l 30 let v pohybu l představíme. Pochází z učitelské rodiny a jeho příběh si můžete poslechnout i vy.

Přání vol. 1

Pokud poctivě sledujete náš seriál 30 let v pohybu, tak jste už některé díly s jednotlivými protagonisty v tomto videu určitě viděli. Co popřáli fakultě do dalších (minimálně) 30ti let?

Ondřej Ješina

Jedna z výrazných osobností sféry Aplikovaných pohybových aktivit a Aplikované tělesné výchovy u nás i v zahraničí. Ondřej Ješina z Katedry aplikovaných pohybových aktivit | Centrum APA

Jarmila Riegrová

Zkušenosti, moudrost a inspirace. Kroky paní profesorky Riegrové, která vzpomíná na začátek vzniku Fakulty tělesné kultury i svou cestu na ní.

Markéta Svozilová

Od tělesné výchovy a ploutvového plavání přes žurnalistiku, základy společenských věd až po práci v televizi. Pestrý příběh Markéty Svozilové.

Jakub Wurzel a Filip Raptopulos

Humor. Pohyb. Dřina. Spolupráce. Zkušenosti. Nadsázka. Dnešní díl je speciální. Mapuje totiž cestu dvou našich absolventů, kteří spojili síly a vytvořili společný projekt s názvem 3D FITNESS.

Jiří Kratochvíl

V jaké spojitosti se mu vybaví slovo vize? Z původní Katedry tělesné výchovy na Fakultu tělesné kultury. Jiří Kratochvíl. Jedna z výrazných osobností, která postavila základy studijního programu Rekreologie.