Vedení FTK informuje – 4. 9. 2018

Zápis prvních ročníků.
Foto: Martin Višňa
úterý 4. září 2018, 13:36 – Text: Martin Višňa

Léto na fakultě sice tentokrát bylo kvůli stěhování o něco šumnější než obvykle, ale ten známý školní ruch se vrátil až v těchto dnech, kdy jede na plné obrátky kolotoč státnic, rozbíhají se zápisy prvních ročníků a pomalu, ale jistě také začíná výuka nového akademického roku. A samozřejmě se vrací i pravidelné infookénko se zásadními informacemi z fakulty, momentálně zejména s vydatnou porcí důležitých termínů. Příjemné čtení.

 

Setkání absolventů

Nemůžeme začít jinak než absolventským setkáním Univerzity Palackého, které se pod názvem Jsme UP koná již tuto sobotu 8. září. Hlavní program sice proběhne na nádvoří Zbrojnice, ovšem absolventy naší fakulty rádi přivítáme v našem neředínském areálu. Připravujeme posezení, kde bude možné zavzpomínat se spolužáky na studentská léta, a v časech 11:00, 13:00 a 15:00 si absolventi budou moci prohlédnout prostory Aplikačního centra BALUO. Více k programu setkání na Absolventském portálu UP.  

 

Deadline studijních povinností

Studentům připomínáme, že mezní termín pro splnění studijních požadavků za akademický rok 2017/2018 je již tento čtvrtek 6. září.

 

Začátek akademického roku

Vyučující upozorňujeme, že výuka kombinovaného studia začíná již týden. Zkontrolujte si tedy své rozvrhy, ať nedochází k nepříjemnostem. Rozvrhy kombinovaného studia jsou k dispozici zde

Výuka prezenčních studentů pak startuje v příštím týdnu, ve dnech 10. až 16. září se ovšem učí blokově, tedy podle rozvrhů jednotlivých kateder. Výuka zimního semestru podle pravidelného rozvrhu zahájí 17., resp. 18. září.

V souvislosti s výukou je třeba zmínit ještě jeden termín, a sice mezní termín pro zápis předmětů na zimní semestr ve STAGu. Tím je neděle 23. září.

 

17. září: imatrikulace a setkání akademické obce

U příležitosti zahájení nového akademického roku zve děkan Michal Šafář všechny členy akademické obce a zaměstnance na tradiční setkání akademické obce naší fakulty, na kterém se bude hovořit nejen o aktuálním dění na fakultě. Setkání se koná v pondělí 17. září od 13:30 v nově zrekonstruované učebně NC 518. (pozvánka)

Během pondělního dopoledne pak budou prváci slavnostně přijati do řad studentů naší fakulty. Imatrikulace se uskuteční v aule NA 401 v časech 9:00 a 11:00.

Vzhledem k organizaci celého dne se pravidelná výuka v pondělí 17. září ruší.

 

Akademický senát a Vědecká rada

Akademický senát naší fakulty se ke svému první zasedání v novém akademickém roce sejde již tento čtvrtek ve 13:30 v zasedací místnosti NA 309. V pondělí 24. září od 10:00 se pak sejde u jednacího stolu na NA 309 také Vědecká rada FTK UP.

 

Florbalové stříbro

Nedávné akademické mistrovství světa ve florbale v Polsku ovládly české studentské týmy – mužská reprezentace vybojovala první, ženy druhé místo. Oběma týmům k takovému úspěchu gratulujeme. Co nás ale těší více, že podíl na stříbrné medaili ženského výběru má i naše studentka Veronika Enenkelová. Veroniko, děkujeme za reprezentaci a gratulujeme!

 

Nové posily komunikačního

PR kancelář oddělení pro rozvoj a vnější vztahy prošla přes léto personální obměnou. Koordinátorské místo po Danielu Mikeškovi, který je nyní členem katedry APA, převzali Kristýna Navrátilová a Michal Zbraněk, o grafiku se nově stará Lukáš Ondrášek. V příštích novinkách si je představíme blíže.

 

Profily na Portálu UP & kurzy v Moodlu

Vzhledem ke stěhování, ke kterému na naší fakultě přes léto došlo, a u příležitosti začátku nového akademického roku prosíme zaměstnance o aktualizaci jejich údajů v profilu na Portálu UP. Je to nezbytné nejen kvůli komunikaci, dochází také ke změně ve zveřejňování konzultačních či úředních hodin – ty si bude nově každý zaměstnanec vypisovat a případně editovat právě přes Portál UP.

Upozorňujeme také vyučující, že CVT upustilo od původního plánu automatického kopírování kurzů v Moodle do nového akademického roku. Z toho důvodu je nutné provést obnovení kurzů v systému ručně.

 

Nabídka kurzů AC BALUO

Se začátkem nového akademického roku zveřejnilo Aplikační centrum BALUO nabídku podzimních pohybových kurzů zejména pro děti. V nabídce je mimo jiné gymnastická přípravka, skoky na trampolíně nebo kurzy lezecké, stěnu přitom mohou zdolávat i dospělí (viz zde). Kromě toho AC BALUO nově nabízí služby osobního trenéra, který zájemcům pomůže s jejich kondicí. Podrobnosti najdou zájemci tady

 

Dýchání ve zdraví a nemoci

Kromě v úvodu zmíněného setkání absolventů bude Aplikační centrum BALUO koncem tohoto týdne žít ještě seminářem Dýchání ve zdraví a nemoci, který pro zhruba třicítku lékařů ze zemí střední a východní Evropy pořádá katedra fyzioterapie. Na semináři se bude probírat pohybová složka dýchání a možnosti plicní rehabilitace jako nefarmakologické části léčby dýchacích obtíží.  

 

Setkání s HC Olomouc

Projekt Univerzita pro sport zve na další setkání z cyklu Za oponou: v úterý 18. září se můžete v Aplikačním centru BALUO potkat a pobavit s osobnostmi HC Olomouc, konkrétně s trenéry Janem Tomajkem a Zdeňkem Motákem a brankářem a slovenským reprezentantem Branislavem Konrádem. Setkání začíná v 17:30. (FB událost)

 

Větrání završilo čtvrtý rok

O uplynulém víkendu završila naše turistická série Větrání svůj čtvrtý ročník. Během akademického roku 2017/2018 se uskutečnilo 26 výletů, kterých se zúčastnilo celkem 616 turistů nejen z Univerzity Palackého. Pátý ročník zahájí v sobotu 22. září jako tradičně výstupem na Velký Kosíř s opékáním buřtů a vyhlášením nejaktivnějších větračů právě skončeného ročníku. Více na Radosti z pohybu.

 

APAči na Dobroběhu

Studenti katedry APA se podílejí na doprovodném programu benefičního Dobroběhu, který se koná v neděli 9. září po obědě v areálu Korunní pevnůstky. Sportovní akci pro celou rodinu pořádá spolek Dobré místo pro život a výtěžek z ní podpoří Středisko rané péče Olomouc, které pomáhá rodinám s dětmi se zrakovým a kombinovaným postižením. (FB událost)

 

Sportovní den pro seniory

Odbor sociálních služeb olomouckého magistrátu pořádá ve čtvrtek 13. září ve Smetanových sadech Sportovní den pro seniory, na jehož programu se stejně jako vloni podílí i naše fakulta. Účastníci tentokrát u nás budou získávat body do soutěže v lukostřelbě a za odpovědi v kvízu, kromě toho chystáme i další doprovodné hry a aktivity. (FB událost)

 

Máte novinku, která by se v příštích aktualitách mohla objevit, nebo se vaše pracoviště podílí na zajímavé akci? Dejte vědět! Pište Martinu Višňovi nebo klepejte na dveře NA 213. Uzávěrka je vždy v úterý ve 13:00.

 

předchozí aktuality >>