Vedení FTK informuje – 19. 12. 2017

Foto: Martin Višňa
úterý 19. prosinec 2017, 12:42 – Text: Martin Višňa

Vítejte u posledního přehledu novinek z naší fakulty v kalendářním roce 2017. Protože chápeme, že přípravy na svátky vrcholí a nemáte moc času, vezmeme to tentokrát rychleji a stručněji než v uplynulých týdnech.

 

PF 2018

Vedení fakulty přeje všem studentům a zaměstnancům přeje příjemné prožití vánočních svátků, silvestrovskou oslavu s mírou, úspěšný lednový start a štěstí, zdraví, pohodu, minimum nepříjemných starostí a naopak nekonečně výher v roce 2018.

Zaměstnanci již jistě našli svou první výhru pro nový rok v PF, které každý dostal na svůj pracovní stůl. Za přáním stojí Renáta Slezáková, nemohlo by ovšem vzniknout bez laskavé podpory ředitele Aplikačního centra BALUO Martina Sigmunda. A na fakultním YouTube si můžete pustit i krátké videopřání, které natočil Jan Volf.

 

Výběrové řízení na zahraniční studijní pobyty

Studenti, kteří uvažují o studiu v zahraničí, by měli zbystřit. Bylo totiž vyhlášeno výběrové řízení na zahraniční studijní pobyty v akademickém roce 2018/2019. Nabídka zahrnuje jak možnosti pobytů na evropských univerzitách v rámci programu Erasmus, tak pobyty na partnerských školách v Kanadě, Číně, Japonsku a Izraeli. Všechny potřebné informace jsou k dispozici ZDE, deadline pro přihlášky je stanoven na 31. ledna, resp. 5. února 2018.

 

Ohlédnutí děkana Zbyňka Svozila

Děkan Zbyněk Svozil, kterému končí v únoru druhé funkční období, se na setkání akademické obce v minulém týdnu ohlédl za uplynulými osmi lety v čele fakulty. Pokud jste z nějakého důvodu nemohli být přítomni, můžete si přečíst několik postřehů v článku na Žurnálu.

 

Prorektor Martin Kudláček

Rektor Jaroslav Miller na zasedání Akademického senátu UP a následně děkan Zbyněk Svozil na setkání akademické obce naší fakulty oznámili novinku, o které se již dlouho v kuloárech mluvilo. Martina Kudláčka, který v dosavadním vedení fakulty zastával pozici proděkana pro zahraniční spolupráci a IT, si rektor vybral do svého prorektorského týmu, jak jinak na pozici prorektora pro zahraničí.

 

Provoz mezi svátky

S ohledem na reálné potřeby využívání pracovišť a výukových prostorů bude na dobu vánočních svátků a přelomu roku zaveden omezený provoz fakultních budov a omezen vstup a pobyt v budovách. Fakultní budovy budou uzavřeny od 22. prosince, resp. AC BALUO od 23. prosince, do 1. ledna, budova NA však bude přístupná ve dnech 27. a 28. prosince v době od 7 do 18 hodin. (PDF ke stažení)

 

Poslední zápas Shields

University Shields Olomouci zvou na svůj poslední letošní zápas, který sehrají ve čtvrtek 21. prosince od 11:15 na „domácím“ ledě v Uničově, a to s týmem Engineers Prague. Hokejisté také hledají nové hráčské posily, zájemci se mohou hlásit na Facebooku nebo e-mailu hokej@upol.cz

 

Sváteční Radost z pohybu

Také o svátcích můžete s naším webem Radost z pohybu vyrazit do terénu za trochou pohybu. S účastníky běžeckých tréninků Jogito ergo sum se můžete na Štědrý den ráno proběhnout na Svatém Kopečku, sraz je v 7 hodin před hlavním nádražím. Den před Silvestrem se zase příznivci pěší turistiky mohou vydat na Větrání s číslem 75, které je zavede do kopečků v okolí Luhačovic, podrobnosti jsou k mání zde. Na webu nebudou chybět ani tipy na zajímavé sportovní či turistické akce konané během svátků nejen v blízkosti Olomouce.

 

Dny na monoski

Centrum APA ve spolupráci s lyžařskými školami Newman school, Ski fanatic a Yetti ski Troják připravilo další ročník Dnů na monoski, série lyžařských akcí, na nichž si zájemci mohou vyzkoušet jízdu na monoski, speciálně upravené lyži pro sportovce s postižením, a další sportovně-kompenzační pomůcky. Termíny jsou následující:

13. 1. areál Skitech Kunčice, Staré Město pod Sněžníkem

11. 2. Ski areál Hlubočky (okr. Olomouc)

17. 2. Ski areál Olešnice na Moravě (okr. Blansko)

24. 2. Ski areál Rališka, Horní Bečva (okr. Vsetín)

3. 3. Ski areál Hlinsko (okr. Chrudim)

10. 3. Ski areál Troják, Rajnochovice (okr. Kroměříž)

 

Training Sports Students as Mentors

Na závěr ještě jedna „zapadlá“ zahraniční cesta. Jana Sklenaříková, Tomáš Vyhlídal a Ladislav Baloun se zúčastnili setkání týmu projektu Erasmus+ Training Sports Students as Mentors to Improve the Educational Attainment of Boys and Young Men na University of Gloucestershire. Cílem projektu je tvorba vzdělávacího programu/kurzu pro vysokoškolské studenty tělovýchovných a sportovních oborů, ve kterém by měli získat dovednosti pro práci s adolescenty (na ZŠ a SŠ), tak aby tito žáci neodcházeli předčasně (bez vzdělání) ze škol. Šlo o úvodní mítink, na kterém se mimo jiné představily všechny zapojené organizace, kromě hostitelů a naší fakulty také španělská Universidad de Murcia, irský Institute of Technology Carlow, řecká University of Thessaly a italské Evropské středisko pro studium CESIE. Byly též zadány první úkoly a dohodnut termíny příštího setkání – to bude hostit právě naše fakulta v květnu 2018.

 

Na viděnou v příštím roce!

 

předchozí aktuality >>