Smetanovými sady proběhnou virtuální závodníci

Ilustrační foto: organizátoři Virtuálního závodu
úterý 31. říjen 2017, 12:10 – Text: Martin Višňa

Studenti katedry rekreologie připravili pro všechny příznivce běhu Virtuální závod. Cílí na ty běžce, kteří by rádi poměřili své síly s ostatními, ale nemohou pro vzájemné utkání najít termínovou shodu anebo nemají rádi strkanice na startu reálných závodů.

„Na sociálních sítích má každý mraky potenciálních soupeřů a Virtuální závod umožňuje poměřit se i s těmi, se kterými nemáte kompatibilní rozvrh. Díky moderním technologiím se totiž můžete cítit trochu více jako na závodě, i když běžíte sami. Do chytrých hodinek nebo mobilního telefonu si můžete nahrát například záznam aktuálního lídra a na trase mít stále představu o jeho či svém náskoku,“ uvedl jeden z pořadatelů závodu Jakub Vondrášek.

K účasti v závodu je tak třeba mít u sebe nějaké chytré zařízení a prostudovat si stanovenou šestikilometrovou trasu Smetanovými sady. „Kdo nemá hodinky s GPS, stáhne si aplikaci Strava do svého mobilního telefonu. Pomocí hodinek či aplikace pak zaznamená při běhu po trase svůj pohyb a následně záznam z GPS nahraje na www.strava.com nebo nasdílí svůj výkon z aplikace. Ta běžce zařadí do průběžných výsledků závodu,“ objasnila Barbora Šťastná. 

Výhodou Virtuálního závodu je, že můžete vyběhnout, kdykoliv se vám bude chtít, tedy klidně ráno před prací nebo k večeru na pročištění hlavy po náročném dni. Zároveň nemusíte smutnit, pokud nebudete napoprvé spokojení se svým výkonem, trasu můžete absolvovat vícekrát. Startovné se neplatí.

Závod již běží a trvá do konce listopadu. Poté budou na závěrečné afterparty vyhlášeni tři nejlepší běžci a běžkyně a proběhne slosování o hlavní cenu, kam budou zařazení všichni startující.

„Komu by během závodu přece jen chyběla sociální interakce s ostatními běžci, může se zúčastnit některého ze společných výběhů, které připravujeme a o kterých budeme informovat na našich sociálních sítích a stránkách,“ doplnili organizátoři.

Veškeré informace k závodu můžete sledovat ZDE

Virtuální závod vznikl jako jeden z projektů studentů katedry rekreologie fakulty tělesné kultury. Další studentské skupiny připravily například stezku pro bosou chůzi, která si získala pozornost na nedávné Noci vědců, nebo turnaj ve stolním tenise UP Obesity Cup, který se uskuteční 22. listopadu v Aplikačním centru BALUO. Ve čtvrtek 7. prosince pak budou studenti všechny své realizované projekty prezentovat na konferenci, kterou bude také hostit Aplikační centrum BALUO.