Pozvánka na webinář Young Associates Programme OECD - 9. 12. 2021

Pátek 3. prosinec 2021, 14:56

Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) patří mezi nejdůležitější mezinárodní organizace, ve kterých je Česká republika členem. Od momentu, kdy Česká republika do OECD vstoupila, navíc důležitost Organizace stále roste. Hmatatelným důkazem mimořádné pozice OECD může být nedávno dojednaná celosvětová dohoda o reformě mezinárodního daňového systému. Standardy, databáze a analýzy OECD v oblasti ekonomiky, životního prostředí, energetiky, školství i dalších oblastí jsou respektovány a přijímány i nečlenskými zeměmi a skupinami G20, resp. G7.

Pro úspěšné působení České republiky v mezinárodních organizacích je kromě jiného podstatné také činnost českých občanů v sekretariátech těchto organizací, proto Stálá mise ČR při OECD vyvíjí snahy o zvýšení zastoupení Čechů v Sekretariátu OECD. Stěžejní úlohu mají dlouhodobé kontrakty pro české občany, velký význam však mají různé stáže a krátkodobé pobyty v Sekretariátu OECD či na Stálé misi ČR při OECD, které obecně napomáhají dalšímu cílenému umisťování českých expertů do mezinárodních organizací.

Pokud Vás výše uvedené zaujalo a chtěli byste si jako studenti Univerzity Palackého zvýšit povědomí o OECD a také získat aktuální podrobné informace o možnostech uplatnění v Sekretariátu OECD, případně v rámci stáže na Stálé misi ČR, dne 9. prosince 2021 od 14:00 do 15:00 bude Stálá mise ČR spolu se Sekretariátem OECD pořádat distanční seminář představující program OECD Young Associates Programme, který je primárně určen absolventům bakalářských odborů. Program Young Associates nabízí vybraným kandidátům možnost strávit dva roky prací na některém z odborných témat OECD. Po celou dobu je vybraným uchazečům poskytován plat a výhody spojené s statutem zaměstnance OECD.

Program by měl sloužit jako příprava pro navazující studium, více informací o něm najdete v přiloženém souboru níže.

Odkaz na webinář je zde: https://us02web.zoom.us/j/85228222378