Letní Větrání láká do hor, lesů i pod mostní oblouky

Ilustrační foto: Martin Višňa
čtvrtek 28. červen 2018, 12:02 – Text: (red)

Příznivci pěší turistiky mohou během léta vyrazit s fakultou tělesné kultury na šestici výletů Větrání. Podívají se při nich například do údolí řek Svitavy a Tiché Orlice, k viaduktům u Tišnova nebo do malebné východočeské Poličky. Na první z výletů se vyráží už tuto sobotu, turisté si vyšlápnou na Velký Javorník.

„Snažil jsem se na léto připravit koktejl, ze kterého si vybere každý fanda pěší turistiky, ať už ho zajímají historické či technické památky, přírodní zajímavosti anebo se chce jen projít lesem a rozhlédnout z kopce. Zároveň jsem ale vybíral místa ne tolik turisticky profláklá. Třeba v případě výletu kolem Baldského vrchu u Poličky si troufám říci, že taková trasa by jen tak někoho nejspíš nenapadla,“ uvedl organizátor Martin Višňa.

Výletů Větrání se může zúčastnit kdokoliv, kdo se na danou trasu bude cítit nebo ho bude zajímat. Za účast se nic neplatí, turisté si platí pouze dopravu, občerstvení a případné vstupy do památek. Podrobnosti k jednotlivým cestám najdou zájemci na webu fakulty tělesné kultury Radost z pohybu.

Šesticí letních výletů Větrání završí svůj čtvrtý ročník, zároveň také překročí počet devadesáti uspořádaných výprav. Tou devadesátou bude právě výše zmíněné putování do rodiště skladatele Bohuslava Martinů. S novým akademickým rokem se pak v sobotu 22. září rozeběhne ročník pátý, jako tradičně vandrem na Velký Kosíř, kde budou u táboráku vyhlášeni nejaktivnější turisté uplynulého roku. 

Přehled letních termínů:

30. 6. Javornická horečka

15. 7. Moravské Švýcarsko

21. 7. Kolem Baldského vrchu

5. 8. Šostýnská neděle

12. 8. Tišnovské viadukty

2. 9. Z Brandýsa do Ústí