Dny na monoski dají nahlédnout do světa sportu lidí s postižením

Ilustrační foto: Daniel Mikeška
pondělí 11. únor 2019, 11:00 – Text: Martin Višňa

Ve čtyřech lyžařských areálech si návštěvníci vyzkoušejí jízdu na monoski. Díky této speciálně upravené lyži si mohou zimní radovánky na svahu užít i osoby s postižením. První zastávkou letošní série Dnů na monoski budou v neděli 17. února Hlubočky u Olomouce.

„Do Hluboček přivezeme sedm strojů, na kterých se zájemci mohou svézt pod dohledem zkušených instruktorů. Svézt se přitom mohou jak osoby s postižením či znevýhodněním, tak i zájemci z řad široké veřejnosti. A připravujeme i doprovodný program, kdy si děti i dospělí vyzkoušejí různé sportovně-kompenzační pomůcky nejen pro zimní aktivity. Děti se také mohou těšit na závod na kluzácích,“ uvedl Daniel Mikeška z fakulty tělesné kultury.

V případě příznivého počasí se bude na sjezdovce v Hlubočkách jezdit od 10:00 do 15:30. Následující sobotu Dny na monoski zavítají do Olešnice na Blanensku, o březnových víkendech pak do Hlinska na Vysočině a do ski areálu Troják v Hostýnských vrších. Program ve všech areálech je zdarma.

„Pojďte si s námi užít radovánky na sněhu, jak je možná neznáte,“ láká návštěvníky Mikeška. U větších skupin nicméně pořadatelé prosí o nahlášení účasti předem, aby zájemcům mohli zajistit nejvhodnější čas a personál, který se bude skupině plně věnovat.

Dny na monoski organizuje od roku 2013 Centrum APA (aplikovaných pohybových aktivit) fakulty tělesné kultury, spolupracuje při tom se sportovními školami Newman school, Ski fanatic a Yetti ski Troják. Smyslem je nabídnout možnost aktivního sportovního vyžití lidem s tělesným postižením a motivovat je k pohybu a zároveň lyžování na monoski prezentovat i široké veřejnosti.

Série akcí je podpořena z prostředků projektu Podpora vzdělávání dětí, žáků a studentů prostřednictvím rovného přístupu v oblasti pohybové gramotnosti. 

 

Termíny Dnů na monoski 2019:

17. února – Ski areál Hlubočky (okr. Olomouc)

23. února – Ski areál Olešnice na Moravě (okr. Blansko)

2. března – Ski areál Hlinsko (okr. Chrudim)

9. března – Ski areál Troják, Rajnochovice (okr. Kroměříž)