Studenti poměří síly v halové atletice

Ilustrační foto: Martin Višňa
Pondělí 5. prosinec 2016, 12:25 – Text: Martin Višňa

Běh na 60 a 800 metrů, skok daleký a vysoký a vrh koulí. To jsou disciplíny, ve kterých se bude ve středu 7. prosince od 18 hodin v atletické hale AK Olomouc soutěžit o titul přeborníka Univerzity Palackého v halové atletice.

Sportovního zápolení se mohou zúčastnit všichni studenti, prváci z fakulty tělesné kultury si na přeboru mohou splnit jeden ze zápočtových požadavků. Závodní kancelář otevře už v 17 hodin. Startovné činí 30 korun.

Na vítěze jednotlivých disciplín v ženské i mužské kategorii čeká finanční odměna v podobě jednorázového sportovního stipendia a věcné ceny od partnerů závodů. Vyhlášeni budou také „autoři“ nejlepšího výkonu přeboru.

Halové závody zpestří vystoupení vzdušné akrobatky Kristýny Šulavové z Apokalips pole dance studia, která ve svém tanci snoubí ladnou krásu i nebývalou sílu. „Rádi uvidíme nejen studenty fakulty tělesné kultury, ale také účastníky z dalších fakult a jejich kamarády, kteří přijdou fandit a užít si trochu zábavy,“ zve za organizátory Karel Mikota.

Přebor Univerzity Palackého v halové atletice je tradiční předvánoční sportovní akcí v univerzitním kalendáři. Pod garancí katedry sportu fakulty tělesné kultury ji pořádají studenti oboru Trenérství a management sportu, kteří tak získávají praktické zkušenosti s přípravou sportovních událostí. Další informace najdete ZDE