Vedení FTK informuje – 23. 1. 2018

Z infostánku na Dni otevřených dveří. Foto: Martin Višňa
úterý 23. ledna 2018, 13:10 - Text: Martin Višňa

Potřetí v novém roce je tu přehled novinek z naší fakulty. Co se v posledních dnech událo a co nás v nejbližších dnech čeká kromě střídání venkovních teplot a druhého kola prezidentských voleb? Přejeme příjemné a ničím nerušené čtení.

Den otevřených dveří & Gaudeamus Praha

Necelé tři stovky uchazečů o studium a dalších návštěvníků zavítaly o uplynulé sobotě do Aplikačního centra BALUO, kam jsme umístili prezentace našich studijních oborů a doprovodný program Dne otevřených dveří. Všem, kteří se jich ujali, pomohli jim s rozhodováním o dalším studiu nebo se jinak podíleli na programu, děkujeme. Reportáž z průběhu dne najdete na Žurnálu UP, fotogalerii pak na Facebooku naší fakulty.

V tomto týdnu pak lákáme uchazeče mimo naše prostory, Kateřina Drtinová z rekreologie reprezentuje naši fakultu na veletrhu pomaturitního vzdělávání Gaudeamus v Praze.

Studenti budoucím studentům

Během Dne otevřených dveří vyvrcholila několikaměsíční příprava kampaně pro uchazeče s názvem Studenti budoucím studentům. Podnět ke vzniku této iniciativy přišel od studentky aplikovaných pohybových aktivit Kristýny Navrátilové, která společně s Renátou Slezákovou vytvořila nové propagační materiály a video medailonky s cílem oslovit co největší počet uchazečů o studium. Představitelé jednotlivých studijních oborů vnesli do této kampaně nejen své osobní zkušenosti spjaté se studiem, ale především svoji energii, chuť a čas. O oborech promluvili tito studenti: Kristýna Navrátilová (APA), Veronika Chvojková (ATV), Jakub Jarolím (fyzioterapie), Nikola Coufalíková (ochrana obyvatelstva), Alexandra Ženatá (rekreologie), Mojmír Fryčák (TV), Beáta Polišenská (TVS), Barbora Štefková (TrS), Kristýna Koutná (TMS) a Ludvík Valtr (kinantropologie). Všem patří velké poděkování.

Videa si můžete pustit zde

Psychologie sportu v praxi

Stěžejní událostí tohoto týdne je konference Psychologie sportu v praxi, na níž se bude během pátku a soboty mimo jiné probírat, v čem se liší sportovní psycholog od mentálního kouče nebo jak lze přistupovat k práci s psychikou ve vrcholovém sportu. Jako řečníci vystoupí například předseda Slovenskej společnosti športovej psychologie Tomáš Gurský, mentální kouč Radim Valigura nebo zakladatelé projektu Bez frází František Prachař a František Suchan, diskuze s nimi se zúčastní i cyklisté Tereza Němcová-Huříková a Tomáš Bábek. Více k hostům i programu najdete na této stránce. Konference je sice již dlouho „vyprodaná“, zájemci o zmiňovaná témata, na které už se nedostalo místo, ovšem nepřijdou zkrátka – na konferenci nebudou chybět kamery.

Bronzový David Klammert

Náš student, judista David Klammert, si o uplynulém víkendu v Tunisu vybojoval svou první medaili z turnaje Grand Prix, a sice bronzovou. Cestu ke zlatu mu v semifinále překazil pozdější vítěz Islam Bozbayev z Kazachstánu, v průběhu turnaje Klammert porazil bývalou světovou jedničku Noëla Van 't Enda z Nizozemí. Davide, gratulujeme!

Smlouva s vietnamskou univerzitou

Děkan Zbyněk Svozil a zástupce vietnamské Ton Duc Thang University Phan Dao v minulém týdnu podepsali smlouvu o spolupráci na realizaci doktorského studia pro zájemce z Vietnamu.

Upozornění studentům

S odkazem na článek 25 Studijního a zkušebního řádu UP připomínáme studentům dvouborových studijních programů, že podání přihlášky ke státní závěrečné zkoušce je možné až po splnění všech studijních povinností na obou studovaných oborech.

Výběrové řízení na zahraniční studijní pobyty

Dovolíme si upozornit také na blížící se deadline pro přihlášky do výběrového řízení na zahraniční studijní pobyty v akademickém roce 2018/2019. Ten je totiž stanoven na 31. ledna, resp. 5. února. Nabídku pobytů na evropských univerzitách či partnerských školách v Kanadě, Číně, Japonsku a Izraeli a podrobnosti k průběhu výběrového řízení jsou k dispozici zde.

Hledají se šikovní studenti

Oddělení komunikace UP a Konferenčního servisu UP hledají spolupracovníky – šikovné, aktivní, zodpovědné a kreativní studenty a studentky, kteří by měli zájem podílet se na realizaci Akademického týdne (19.–25. února), Olomouckého Majálesu UP (únor–květen) a iniciativy Zaparkuj – oživujeme veřejný prostor (květen–listopad).  Podrobnosti o jednotlivých aktivitách najdete tady.

Kurzy lezení a trampolín

Aplikační centrum BALUO nabízí zájemcům od února nové kurzy lezení a skoků na trampolíně, a to pro děti i dospělé. Informace ke kurzům najdete na www.acbaluo.cz.

Zimní Větrání

Už příští týden pokračuje série pro příznivce pěší turistiky Větrání, do začátku jara jsou v plánu tři zimní výpravy. Ta nejbližší a zároveň nejnáročnější povede 3. února do Bílých Karpat k Valašským Kloboukám, o týden později pak turisté absolvují trasu po Hřebečovském hřbetu u Moravské Třebové. Poslední zimní výlet pak zavede 4. března mimo jiné na hrad Brníčko. Podrobnosti najdete na www.radostzpohybu.cz/vetrani.

Jednou větou

Michal Šafář jako nastupující děkan naší fakulty převezme v pátek z rukou rektora jmenovací dekret.

Fakultním garantem celouniverzitního ESF projektu Univerzita Palackého jako komplexní vzdělávací instituce bude nově místo Martina Kudláčka děkan Zbyněk Svozil (o projektu více zde).

Pro uchazeče o studium chystáme přípravné kurzy – gymnastickou přípravku a fyzio konzultační den – informace tady

Ve spolupráci s Českým svazem plaveckých sportů nabízíme zájemcům možnost absolvování školení trenérů plavání II. třídy, více zde

V příštím týdnu začne předprodej vstupenek na Reprezentační ples UP

Psaví studenti se mohou zúčastnit Literární soutěže UP

Máte novinku, která by se v této rubrice mohla objevit, nebo se vaše pracoviště podílí na zajímavé akci? Dejte vědět! Pište Martinu Višňovi nebo klepejte na dveře NA 213. Uzávěrka je vždy v úterý v 9:00.

předchozí aktuality >>