Nejlepšími atlety přeboru jsou opět Dubová a Mikoška

Z atletického přeboru Univerzity Palackého. Fotogalerie: Martin Višňa
Sobota 28. duben 2018, 11:00 – Text: Martin Višňa

Olomoucká atletická sezona je zahájena, jako tradičně se o její start postaral Přebor Univerzity Palackého v atletice uspořádaný fakultou tělesné kultury. Síly na stadionu změřilo na 130 závodníků, svými výkony přebor stejně jako vloni ovládli Adéla Dubová a Štěpán Mikoška.

Sprinterka AK Šternberk a zároveň studentka pořádající fakulty Adéla Dubová zaběhla stovku za 12,85 sekundy, fyzioterapeut Štěpán Mikoška opět kraloval v hodu oštěpem, když jej hodil do dálky 66,63 metru. Oba si vybojovali i další medaile, Dubová bronzovou ve skoku dalekém, Mikoška druhé zlato ve vrhu koulí.

„Neházelo se mi úplně nejlépe, ale na první závod sezony to není zas tak špatný výkon. Více si vážím cenných skalpů ve vrhu koulí, kde jsem si vytvořil osobní rekord,“ komentoval své výkony Mikoška. Chválil si mimo jiné také počasí, neboť po loňském ročníku, kdy se závodilo v chladu a dešti, se na přebor tentokrát usmálo slunce. „Oproti minulému roku to byl rozdíl zhruba dvacet stupňů,“ podotkl.

Počasí si chválil i ředitel závodu Vítězslav Prukner z katedry sportu. „Sice chvílemi foukal vítr, ale bylo teplo a to je pro svaly atletů velmi významné. A vzhledem k tomu, že šlo o první atletické závody sezony, jsem spokojen i s výsledky. Padlo tu několik pěkných výkonů, někteří studenti si stanovili nový osobní rekord. Předpokládám, že nejlepší z nich budou Univerzitu Palackého reprezentovat na červnových Českých akademických hrách v Brně,“ uvedl Prukner, jehož studenti závody připravovali a rozhodovali.

Přeboru se na olomouckém atletickém stadionu na třídě 17. listopadu zúčastnilo na 130 závodníků, zejména studentů pořádající fakulty, do bojů zasáhli i atleti z dalších fakult a členové atletických klubů v Olomouci a Šternberku, a to i dorostenci. Průběh zpestřily doprovodné soutěže pro žáky ZŠ Demlova a při zahájení předvedly svůj um estetické gymnastky z Velkého Týnce.