Na Českých akademických hrách sbírali medaile zejména ploutvaři

Děkan FTK Zbyněk Svozil s částí svého úspěšného ploutvařského týmu. Foto: archiv Českých akademických her 2017
čtvrtek 20. červenec 2017, 8:00 – Text: Martin Višňa

Třiapadesát medailí, z toho čtyřiadvacet zlatých, vybojovali reprezentanti Univerzity Palackého na letošních Českých akademických hrách, které hostily pražské České vysoké učení technické a Česká zemědělská univerzita. V žebříčku škol se olomoucká univerzita umístila na šestém místě.

O téměř polovinu medailové sbírky se postarali ploutvoví plavci, když si stupně vítězů v jednotlivých disciplínách málem přivlastnili. Brali čtrnáctkrát zlato, pětkrát stříbro a šestkrát bronz. „Naším nejúspěšnějším reprezentantem se stal právě ploutvový plavec Jakub Jarolím ziskem čtyř zlatých medailí. Nejúspěšnější sportovkyní pak jeho kolegyně Markéta Svozilová,“ uvedl koordinátor olomoucké reprezentace Vítězslav Prukner z katedry sportu fakulty tělesné kultury.

Dobře si vedli olomoučtí sportovci také v plaveckých disciplínách, atletice nebo vodáckém sprintu. „Smutnou skutečností je fakt, že v kolektivních sportech se podařilo získat jedinou medaili, a sice první místo v házené žen,“ podotkl Prukner. Nutno však dodat, že basketbalisté a futsalisté skončili na svých turnajích čtvrtí.

Barvy Univerzity Palackého na Českých akademických hrách hájilo 126 sportovců. „Všem bych rád poděkoval za úspěšnou reprezentaci naší univerzity, stejně tak trenérům a garantům jednotlivých sportů, kteří zajistili účast sportovců na hrách,“ uzavřel Prukner s tím, že zlatí medailisté za každou první pozici získali také mimořádné sportovní stipendium ve výši 2000 korun.

Letošního šestnáctého ročníku největší vysokoškolské sportovní události se zúčastnilo na 1700 sportovců z pětatřiceti českých vysokých škol, kteří změřili síly ve třiadvaceti sportech. Celkové pořadí škol opanovala Univerzita Karlova, následovaná Českým vysokým učením technickým a Masarykovou univerzitou. Před Univerzitou Palackého s 59 body se umístily ještě Západočeská univerzita a brněnské Vysoké učení technické.

Kompletní výsledky a fotogalerii najdete na stránkách her ZDE.