Mrazková a Hladík jsou letošními přeborníky v přespolním běhu

Přebor Univerzity Palackého v přespolním běhu 2016.
Fotogalerie: Martin Višňa
Sobota 29. říjen 2016, 8:00 – Text: Martin Višňa

Univerzita Palackého má nové přeborníky v přespolním běhu. Trasu závodu mezi ženami nejrychleji zvládla Karolína Mrazková z fakulty tělesné kultury a Pavel Hladík z fakulty přírodovědecké.

Vítězce ženské kategorie stačilo na zdolání tříkilometrové trati deset minut a sedmnáct vteřin. „Bylo to pořád po rovince, žádná záludnost, počasí bylo ideální. Ze začátku jsem to trochu přepálila, ale zvládla jsem to,“ uvedla Mrazková, která vloni skončila na čtvrté, bramborové pozici. „Letos nebyla tak velká konkurence,“ dodala s narážkou na to, že se ve startovním poli neobjevila vítězka dvou předchozích ročníků Petra Vašinová.

Stejně tak se loňské prvenství neobhajovalo ani v mužské kategorii, kterou vloni ovládl Marek Schuster. Nicméně opět zvítězil přírodovědec. Experimentální biolog Pavel Hladík zaběhl pět kilometrů na stadionu a v Bezručových sadech za jedenáct minut a šest vteřin. „Byl to pro mě takový příjemný trénink, běžně totiž běhám delší tratě. Ale každý titul je hezký,“ řekl Hladík, který úspěch oslavil na večerním pasování prváků.

Na vítěze kromě diplomu a titulu přeborníka Univerzity Palackého čekala také cena děkana FTK v podobě jednorázového sportovního stipendia. „Pozitivní je, že mezi vyhlášenými pěti nejlepšími běžci v obou kategoriích byli i zástupci dalších fakult, a tedy že se i na jiných fakultách studenti věnují běhu a udržují se v kondici,“ hodnotila ředitelka závodu Liběna Kováčová z pořádající katedry sportu fakulty tělesné kultury.

Celkově se závodu zúčastnilo 135 běžců, z toho 54 žen. „Je to sice méně než vloni, ale cením si toho, že tu po doběhnutí zůstali a vytvořili příjemnou atmosféru při vyhlašování vítězů. Nedošlo k žádnému zranění a po několika letech nám také na přebor nepršelo, takže jsem spokojená,“ dodala Kováčová.

Přebor v přespolním běhu patří k tradičním akcím Univerzity Palackého, poprvé se běžel v roce 1978.

Výsledky:

ženy

1. Karolína Mrazková (FTK) – 10:17

2. Barbora Kopřivová (PdF) – 10:31

3. Lucie Belfínová (LF) – 11:17

4. Dominika Vaňková (FTK) – 11:39

5. Kamila Stará (LF) – 11:51

muži

1. Pavel Hladík (PřF) – 11:05

2. Adam Žanda (PF) – 11:25

3. Marek Matocha (FTK) – 11:43

4. Dominik Voráč (PdF) – 11:53