Grantové a stipendijní programy Česko-bavorské vysokoškolské agentury

Ilustrační foto: shvets anna, pexels.com
Pondělí 13. únor 2023, 14:16 – Text: -ap-

Česko-bavorská vysokoškolská agentura nabízí širokou škálu grantových a stipendijních programů. Jejich výčet můžete nalézt níže. Konkrétní informace dále hledejte na webových stránkách agentury.

Stipendijní programy pro rok 2023:

• stipendia na kurzy němčiny a odborné letní školy v Bavorsku
  • stipendia na kurzy češtiny a odborné letní školy v ČR
  • stipendia na studijní a výzkumné pobyty v ČR
  • stipendia na stáže v ČR

Grantové programy pro rok 2023:

• "Bayerisch-tschechische Sommer-/Winterschulen 2023" - program podpory pro bilaterální letní/zimní školy s účastí studentů z obou zemí (žádost podává bavorská VŠ)
  • "Bayerisch-tschechische akademische Projekte 2023" - program podpory česko-bavorských akademických projektů, jako jsou např. konference, workshopy, menší výzkumné projekty nebo příprava mezinárodních projektů (žádost podává bavorská VŠ)
  • "Mobilitätsbeihilfen Tschechien 2023" - příspěvky na studijní, přednáškové a vědecké pobyty v Bavorsku, resp. v České republice (žádost podává bavorská VŠ)