Vedení FTK informuje – 9. 1. 2018

Státnicujícím přejeme úspěšné absolvování zkoušek. Někteří už mají část za sebou... Foto: Martin Višňa
úterý 9. leden 2018, 12:48 – Text: Martin Višňa

Vítejte u prvních novinek z naší fakulty v roce 2018. Jste po svátcích ve formě? Pokud úplně ne, buďte rádi, že nejste fotbalisty Sigmy nebo Slovácka, kteří museli hned po Novém roce absolvovat v našich laboratořích kondiční testy. Anebo že se nemusíte potit před zkušební komisí u státnic, jejichž maraton v těchto dnech odstartoval. Ale dost popichování, přejeme příjemné čtení.

 

Den otevřených dveří

V sobotu 20. ledna od 9 do 14 hodin naše fakulta opět otevře dveře všem uchazečům o studium i dalším návštěvníkům. V prostorách Aplikačního centra BALUO budou prezentovány naše studijní obory a, jak je již dobrým zvykem a tradicí, nebude chybět ani doprovodný program plný zajímavých aktivit. Kompletní program najdete na této stránce.

 

Studenti budoucím studentům

Na fakultním YouTube kanálu začala v těchto dnech přibývat videa, v nichž naši studenti lákají ke studiu na naší fakultě. Desítka videí vznikla z iniciativy studentů, v každém bude představen konkrétní studijní obor. Videa točí Kristýna Navrátilová a Ivo Zatloukal z DV studia, první z nich si můžete pustit tady.  

 

Výjezdní zasedání nového vedení

V minulém týdnu se v Jeseníkách uskutečnilo výjezdní zasedání nového vedení naší fakulty, které začátkem února převezme otěže. Cílem jednání bylo připravit plynulý přechod vedení fakulty, vymezit kompetence jednotlivých proděkanů a působnost jejich oddělení a také definovat strategické priority pro letošní rok v oblasti personální, pedagogické, výzkumné a organizační.

 

Úspěšný projekt HBSC týmu

Příjemný vánoční dárek obdržel náš tým řešící studii HBSC a partneři z ostravské VŠB-TU – těsně před Vánocemi totiž dorazila zpráva, že projekt s názvem Využití epidemiologických dat výzkumných společenskovědních studii zdravého životního stylu pro aplikační sféru ve velké konkurenci uspěl a byl doporučen k financování v rámci výzvy Předaplikační výzkum Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání.  

 

Výběrové řízení na zahraniční studijní pobyty

Studenti, kteří uvažují o studiu v zahraničí, by měli zbystřit. Probíhá totiž výběrové řízení na zahraniční studijní pobyty v akademickém roce 2018/2019. Nabídka zahrnuje jak možnosti pobytů na evropských univerzitách v rámci programu Erasmus, tak pobyty na partnerských školách v Kanadě, Číně, Japonsku a Izraeli. Všechny potřebné informace jsou k dispozici ZDE, deadline pro přihlášky je stanoven na 31. ledna, resp. 5. února.

 

Deadline soutěže IGA

Pomalu, ale jistě se blíží deadline pro podávání projektů v soutěži na podporu specifického vysokoškolského výzkumu IGA. Mezním termínem je pondělí 15. ledna v 17 hodin. Připomínáme, že prioritními tématy naší fakulty pro tento ročník soutěže jsou Pohybová aktivita a životní styl a Lidská motorika ve zdraví a nemoci, řešiteli podaného projektu musí být studenti prezenční formy studia doktorského studijního programu. Více na webu Projektového servisu UP

 

Fond podpory zahraničních cest

Celkem 47 žádostí o podporu v celkové výši přes 1,5 milionu korun posuzovala komise Fondu podpory zahraničních služebních cest. V souladu se strategickými zájmy fakulty budou dlouhodobě finančně podporovány účasti na konferencích HEPA Europe, IPEN, HBSC, FIEP a European Network of Physiotherapy in Higher Education, většina dalších žádostí byla podpořena ve výši 70 % s 30% spolufinancováním ze strany kmenového pracoviště. Pro zajímavost, nejdále letos naši zaměstnanci vyjedou na odborné události v Austrálii a Hongkongu.

 

Dny sportovně-kompenzačních pomůcek

Tým projektu Podpora vzdělávání dětí, žáků a studentů prostřednictvím rovného přístupu v oblasti pohybové gramotnosti na příští týden připravil workshopy zaměřené na sportovně-kompenzační pomůcky a také osvětové a vzdělávací programy, které Centrum APA nabízí. Program je rozdělený do tří dnů, první workshop se koná již během odpoledne v pondělí 15. ledna, v pátek 19. ledna se pak sejdou pracovní skupiny pracovníků v oblasti ATV a APA a v sobotu 20. budou pomůcky prezentovány v rámci Dne otevřených dveří na FTK. Zájemci najdou další informace na Facebooku Centra APA.

 

Dny na monoski

Centrum APA ve spolupráci se sportovními školami Newman school, Ski fanatic a Yetti ski Troják a za podpory výše zmíněného projektu také brzy zahájí další ročník Dnů na monoski, série lyžařských akcí, na nichž si zájemci mohou vyzkoušet jízdu na monoski, speciálně upravené lyži pro sportovce s postižením, a další sportovně-kompenzační pomůcky. Původně avizované Kunčice pod Králickým Sněžníkem, které se měly konat již tuto sobotu, se kvůli nepříznivému počasí uskuteční v náhradním termínu (zatím není stanoven), další termíny zůstávají platné:

11. 2. Ski areál Hlubočky (okr. Olomouc)

17. 2. Ski areál Olešnice na Moravě (okr. Blansko)

24. 2. Ski areál Rališka, Horní Bečva (okr. Vsetín)

3. 3. Ski areál Hlinsko (okr. Chrudim)

10. 3. Ski areál Troják, Rajnochovice (okr. Kroměříž)

 

Rekreflám & Karneval APA

Začíná plesová sezona, a tak je třeba zmínit termíny dvou našich společenských akcí: Rekreflám se uskuteční 23. března v NH Hotelu, Karneval APA pak 6. dubna v BEA centru. Další informace k těmto večerům se tu budou průběžně objevovat.

 

Jednou větou

Rektor Jaroslav Miller se na chystaném setkání bude s představiteli fakult a dalších pracovišť naší univerzity bavit o prioritách svého druhého funkčního období.

Na zasedání kolegia děkana v pondělí 22. ledna od 10 hod. v zasedací místnosti NA309 se budou obhajovat projekty FRUP.

Katedra rekreologie, jako každým rokem, spolupořádá slavnostní vyhlášení výsledků ankety Kanoista roku 2017 – ve čtvrtek 11. ledna v BEA centru.

Se začátkem nového roku se rozeběhl projekt Erasmus+ European Physical Education Observatory řešený u nás Janou Vašíčkovou.

Před Vánocemi byl vyhlášen nový ročník tradiční studentské Literární soutěže UP, viz zde

Kateřina Krumpálová se stala národní trenérkou taijiquan pro letošní rok.

 

Společenská rubrika

Velkou gratulaci posíláme manželům Dygrýnovým, kterým se narodila dcera Ema. Přejeme, ať je miminko zdravé a dělá vám jen samou radost!

 

Máte novinku, která by se v této rubrice mohla objevit, nebo se vaše pracoviště podílí na zajímavé akci? Dejte vědět! Pište Martinu Višňovi nebo klepejte na dveře NA 213. Uzávěrka je vždy v úterý v 9:00.

 

předchozí aktuality >>