Vedení FTK informuje – 5. 9. 2017

Z Těloolomouce 2017. Foto: Martin Višňa
úterý 5. září 2017, 10:53 - Text: Martin Višňa

A je to tu. Kdo? Co? No přece nový akademický rok. První zářijový den započala výuka kombinovaného studia, po víkendu se ke studiu zapsali nejmladší rekreologové a apači, kteří záhy odjeli na úvodní kurzy, čímž odstartoval kolotoč zápisů prváků. Příští týden nás čeká bloková výuka (sledujte rozvrhy na katedrách!), do toho probíhají státnice… No prostě už je tu. A co je dále nového?

 

Zahájení akademického roku

Akademický rok 2017/2018 i přes výše vyjmenované oficiálně zahájíme v pondělí 18. září. V tento den budou slavnostně imatrikulováni studenti prvních ročníků prezenčního studia a odpoledne se sejde akademická obec fakulty.

Imatrikulace prváků: Slavnostní akt přijetí prváků do studentských řad naší fakulty se uskuteční od 10 hodin v sále Slovanského domu v Hynaisově ulici (vedle zimního stadionu, v témže objektu je supermarket Billa). Studenti se na místo dostaví s předstihem dle pokynů studijního oddělení. Společenský oděv vhodný.

Setkání akademické obce: Děkan Zbyněk Svozil zve všechny akademické i neakademické zaměstnance a studenty u příležitosti zahájení nového akademického roku na setkání akademické obce naší fakulty, které proběhne od 13:30 v aule NA 401. Na setkání budou zmíněny novinky a důležité informace k aktuálnímu dění na fakultě a bude také prostor pro případné dotazy. Na setkání pak naváže školení zaměstnanců v práci v novém systému IS HAP.

 

Výběrové řízení na zahraniční pobyty

Bylo vypsáno dodatečné výběrové řízení na zahraniční studijní pobyty Erasmus+ v letním semestru akademického roku 2017/2018. Zájemci se mohou hlásit až do 25., resp. 26. září, už ve středu 27. září pak proběhnou motivační pohovory s přihlášenými. Podrobnosti jsou k dispozici na této stránce.

 

Zápis předmětů

Připomínáme studentům, že předměty na zimní semestr je možné si zapisovat ve STAGu až do 24. září, prváci bakaláři až do 27. září.

 

Volba děkana

Akademický senát zvolí v říjnu nového děkana naší fakulty. Vybírat by měl ze dvou kandidátů, současného proděkana pro zahraniční spolupráci Martina Kudláčka a vedoucího katedry společenských věd v kinantropologii Michala Šafáře. Oficiálně budou kandidáti oznámeni v příštím týdnu, v úterý 26. září představí a budou hájit své teze před akademickou obcí a týden nato pak dojde na samotnou volbu. Více zde.

 

Volba rektora

V pátek 8. září vyprší lhůta pro podávání návrhů na kandidáta na rektora Univerzity Palackého. Navrhnout kandidáta může kterýkoliv člen akademické obce univerzity, a to prostřednictvím Kanceláře AS UP. Prezentace kandidátů proběhne 11. října, 17. října pak dojde na samotnou volbu nového rektora. Předsedou volební komise je náš Zbyněk Janečka. Více k volbě tady.

 

Kolegium děkana

Kolegium děkana se po létě sejde v termínu 14. a 15. září na výjezdním zasedání ve Slatinicích. Řešit se budou strategické záměry naší fakulty na příští rok, aktuální situace na fakultních pracovištích nebo implementace nového hodnoticího systému IS HAP.

 

Zasedání Akademického senátu FTK UP

Akademický senát FTK UP se ke svému třetímu zasedání sejde v úterý 19. září ve 14 hodin v zasedací místnosti NA 309.

 

Tai chi pro zaměstnance

Se začátkem akademického roku se vrací i nabídka cvičení pro zaměstnance naší fakulty. Ve středu odpoledne budou moci zájemci opět chodit na hodiny pilates (informace o začátku cvičení přineseme brzy). Nově je možné již od příštího týdne každý čtvrtek od 14:30 na NA 330 navštěvovat lekce tai chi, které povedou Kateřina Krumpálová a Fan Gaosheng. V lekcích bude dán důraz zejména na na zdravotní stránku tai chi, postupně mohou být přidány také prvky sebeobrany.

Lekce tai chi se budou konat i pro zaměstnance dalších pracovišť UP, a sice vždy v úterý od 15 hodin v tělocvičně Hynaisova a od 16:30 na NA 330. 

 

Školení řidičů

Opět po čase se uskuteční školení řidičů referentských motorových vozidel. Toto školení se týká především nových zaměstnanců a všech zaměstnanců UP, kterým platnost školení řidičů končí v blízké době. Školení se koná ve čtvrtek 5. října od 10:30 v aule přírodovědecké fakulty.

 

Permanentka do fitka

Aplikační centrum BALUO stále nabízí možnost zakoupení měsíční permanentky do fitness centra za 750 korun bez nutnosti hradit registrační poplatek v centru. Více o akci najdete zde.

 

Tajné Větrání

Turistická série Větrání, která probíhá pod naším webem Radost z pohybu, završí v sobotu 9. září svůj třetí ročník. Poslední „trojkový“ výlet, na který mohou všichni příznivci pěší turistiky vyrazit, je ovšem tajný. Dopředu je známo pouze to, že sraz je v 7:35 před olomouckým hlavním nádražím a že je dobré mít na nohou pevné boty a v peněžence dvě stovky na jízdenku. Více se účastníci dozvědí až v průběhu dne. Více o Větrání včetně podzimních termínů či archivu proběhlých akcí najdete na www.radostzpohybu.cz/vetrani.

 

Sportovní den pro seniory

Odbor sociálních služeb olomouckého magistrátu pořádá ve čtvrtek 14. září Sportovní den pro seniory, na jeho soutěžním programu se podílí také naše fakulta. Pro účastníky máme připravenu štafetu na sportovních vozících a kvíz, jehož otázky se budou týkat fakulty či pohybu a budou rozmístěné po parku. Více o akci na stránkách města

 

Veletrhy pomaturitního vzdělávání

Už 27. září se rozeběhne série veletrhů pomaturitního vzdělávání, na kterých nebudeme chybět s prezentací našich studijních oborů. První na řadě je Gaudeamus v Nitře, který se koná právě v termínu 27. a 28. září. Bratislavský veletrh Akadémia & Vapac nás pak čeká ve dnech 10. až 12. října.

 

University Shields hledají hráče

Nově vzniklý univerzitní hokejový tým University Shields Olomouc hledá hráče. Klub bude od října hrát Evropskou univerzitní hokejovou ligu a za jeho vznikem stojí studenti naší fakulty, kteří chtějí navázat na úspěchy na českých akademických mistrovstvích v nedávné minulosti. Zájemci si mohou psát o více informací, případně se rovnou hlásit na e-mail tryout.shields@gmail.com.

 

11. Těloolomouc je za námi

V závěru letních prázdnin byla naše fakulta po třech letech opět místem s největší koncentrací tělocvikářů minimálně v České republice. Na jedenáctý ročník pracovního setkání Těloolomouc a celostátní setkání projektu KLIKO přijelo na 350 účastníků, na které čekal rozvrh o bezmála čtyřiceti lekcích od klasických disciplín, jako je například gymnastika, až po takové novinky typu jugger, přezdívaný též jako postapokalyptické ragby. Děkujeme všem, kteří se na této tradiční akci podíleli. Fotky si můžete prohlédnout na fakultním Facebooku, na Žurnálu je zase k přečtení krátké ohlédnutí.

 

Máte novinku, která by se v této rubrice mohla objevit, nebo se vaše pracoviště podílí na zajímavé akci? Dejte vědět! Pište Martinu Višňovi nebo klepejte na dveře NA 213. Uzávěrka je vždy v úterý v 9:00.

 

předchozí aktuality >>